Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 28, 2021 20:25

realme Akıllı Telefonları İçin Yeni Karar!

Çinli akıllı telefon üreticisi realme yakın da akıllı telefonları için ColorOS işletim sistemine geri dönebilir. İşte detaylar.
realme Akıllı Telefonları İçin Yeni Karar!

Birbirinden farklı gelişmeler ile haberlerimize konu olan realme markası yeni telefon modellerini tanıtmaya devam ediyor. Bu sabah saatlerinde de haberlerimiz de yer alan şirket telefon sevkiyatlarını düşürme kararı aldı. İşlemci tedarik sıkıntıları yaşayan Xiaomi, realme ve OPPO gibi Çinli şirketler birer birer sevkiyat oranlarını düşürerek üretimin devamlılığını sağlamaya çalışıyorlar. Hal böyle oyunca şirketler tedarik sürecini çözebilmek için bazı yollar deniyorlar. Bugün gelen bilgiler ile şirketin telefon modellerin de ColorOS işletim sistemine geri dönebileceği ortaya çıktı.

Akıllı telefon modellerine birbirinden farklı güncellemeler getirmeye devam eden şirket yakında eski işletim sistemine geri dönecek gibi görünüyor. Bilmeyenler için hatırlatalım. realme markası OPPO’nun alt markası olarak telefon üretmeye başlamıştı. Çinli telefon üreticileri arasında yer alan şirket bugün de yeni detaylar ile gündeme geldi.

realme

realme

realme Telefonlar ColorOS İşletim Sistemine Geri Dönebilir

Bildiğiniz üzere şirket kendi UI kullanıcı arayüzü ile telefonlarını piyasaya sürüyor. Bugün ortaya çıkan detaylar ile şirketin telefon modellerinde yeniden ColorOS işletim sistemi kullanabileceği ortaya çıktı. Eylül 2020’de Android 12 tabanlı UI 2.0’ı tanıtan şirket bugün de ColorOS 12 ile gündeme geldi. Kullanıcılarına bir anket sunan şirket, bu ankette ColorOS 12 mi UI 2.0’mı sorunu sordu. Ankete katılan kullanıcıların çoğu ColorOS 12’yi tercih etti. Bu ankete göre şirket yakın da ColorOS’e geri dönebilir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.