Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 28, 2021 13:51

Qualcomm Oyun Konsolu Konusunda Şaşırtacak!

Yonga seti devi Qualcomm oyun konsolu konusunda herkesi şaşırtacak.Yeni konsollarda 4G ve 5G bağlantılarına yer verilmeyecek gibi.
Qualcomm Oyun Konsolu Konusunda Şaşırtacak!

Qualcomm’un Nintendo Switch’e benzer bir el konsolu olduğu geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Qualcomm oyun konsolu işine Snapdragon X55 5G modem ile girecek ve her yerde oyun deneyimi sunacaktı. Ancak görünüşe göre bu konuda bir değişiklik olacak.

Winfuture.de’den Roland Quandt’a göre; Qualcomm’un el konsolu, SM8350’yi (Snapdragon 888 Mobil Platformu) değil APQ8350 (Uygulama İşlemcisi) yonga setini kullandığından 4G veya 5G modeme sahip olmayacak.

APQ8350, bağlantı için bir Wi-Fi modülüne sahip olmasına rağmen, modem için SM8350’ye benzer bir mimariye sahip olacak gibi görünüyor. Ancak fiyatı uygun tutmak için 5G modeme yer verilmeyeceği açıkça ortada. Qualcomm’un bu cihazların iki versiyonunu test etme olasılığı da var. Muhtemelen yeni konsolun hem Wi-Fi hem de hücresel verili sürümü olacak. Tabii bu iki sürüm arasında fiyat farkı da olacaka.

Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite, Wi-Fi üzerinden bağlanıyor ve kullanıma bağlı olarak sırasıyla 4,5 ila 9 saat ve 3 ila 7 saat arasında pil ömrü sunuyor. Qualcomm’un odak noktası daha uzun pil ömrüne sahip cihaz ise o zaman cihaza neden modeme yer vermediği anlaşılabilir.

Şimdiye kadar, Qualcomm oyun konsolunun çıkarılabilir kontrol cihazlarına, hızlı şarj destekli 6000 mAh bataryaya, USB-C bağlantı noktasına ve ekran çıkışı desteğine sahip olacağını biliyoruz. Android 12 ile çalışacak olan bu oyun konsolunda Epic Games Store’un ön yüklü olarak gelmesi bekleniyor. Yeni konsolun Windows oyunlarını mı oynatacağı yoksa kendine has bir mimariye mi sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.