Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 28, 2021 20:53

Meizu Watch İçin Sürpriz HarmonyOS Gelişmesi

Çinli telefon üreticisi şirketin akıllı saat modeli Meizu Watch 31 Mayıs'ta Çin'de piyasaya sürülecek. Akıllı saat geliyor.
Meizu Watch İçin Sürpriz HarmonyOS Gelişmesi

Dün de haberlerimiz de yer alan Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu kendi akıllı saatini üretecek. Akıllı saat modeli için kolları sıvayan şirket, akıllı telefonlardan sonra saat modelleri ile rakipleri ile boy ölçüşmeye hazırlanıyor. Çin’de ve Asya ülkelerin de birbirinden farklı akıllı telefonlarını piyasaya süren şirket şimdi de akıllı saat modelleri ile adından söz ettirecek. Meizu Watch olarak duyurulması beklenen akıllı saat modelleri bugün Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemi ile haberlerimize konu oldu. Akıllı saatte işletim sistemi olarak HarmonyOS kullanılacak.

Geçtiğimiz gün de haberlerimiz de yer alan akıllı saat için bugün tarih verildi. 31 Mayıs’ta tanıtılacak olan akıllı saat rakipleri ile boy ölçüşecek pek çok özelliği karşımıza çıkaracak.

Meizu Watch

Meizu Watch

Meizu Watch HarmonyOS İle Gelecek

31 Mayıs’ta Çin pazarın da karşımıza çıkacak olan akıllı saat, HarmonyOS işletim sistemine sahip olacak. Edindiğimiz bilgilere göre Weibo üzerin de bir paylaşım yapıldı ve bu paylaşım da Meizu markasının yeni akıllı saatinin ekranı görüldü. Ekran da ‘merhaba HongMeng’ yazıyordu. Ney bu HongMeng dediğinizi duyar gibiyiz, hemen açıklayalım. HongMeng, HarmonyOS’in Çince adıdır. Yani Meizu, ‘merhaba HarmonyOS’ diyor. Akıllı saatin bünyesin de Qualcomm Snapdragon Wear 4100 yonga setinin olacağı ifade ediliyor. Ayrıca cihaz da e-SIM desteği de yer alacak. Sesli aramalar yapılabilecek bildirimler görüntülenebilecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.