Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 28, 2021 17:38

iPad Pro 2021 Su Geçiriyor Mu Geçirmiyor Mu Belli Oldu!

Geçtiğimiz haftalar da lansmana çıkan iPad Pro 2021 su geçiriyor mu geçirmiyor mu belli oldu. Beklendiği gibi olmadı. Tahminleri alalım.
iPad Pro 2021 Su Geçiriyor Mu Geçirmiyor Mu Belli Oldu!

Cepleri yakan fiyat etiketi ile geçtiğimiz haftalar da ön siparişlere açılan iPad Pro 2021 kullanıcılarına teslim edilmeye başlandı. 11 inç ve 12.9 inç olmak üzere iki farklı varyant ile karşımıza çıkan tablet modeli deli gibi satmaya devam ediyor. Geçmiş serilerine nazaran hemen hemen aynı tasarımla karşımıza çıkan tablet uzun bir süredir suya dayanıklı mı dayanıklı değil mi soruları ile gündeme geliyordu. Bu sorular bizim de dikkatimizi çekti ve sorunun cevabını bulabilmek için kolları sıvadık. Sizce Apple‘ın yeni tabletleri suya dayanıklı mı dayanıklı değil mi?

Bildiğiniz üzere günümüz de bazı telefon modelleri IP sertifikasına sahip olarak piyasaya sürülüyor. Nedir bu IP serfikası dediğinizi duyar gibiyiz. IP sertifikası telefonların yada diğer ürünlerin suya dayanıklı olduğunu ifade eder. Yani aldığınız bir ürün de IP sertifikası var ise o ürün su geçirmez ve suya karşı bir dayanıklılığı vardır.

"<yoastmark

iPad Pro 2021 Suya Dayanıklı Mı Değil Mi?

Bugün edindiğimiz bilgilere göre yeni tablet modelleri suya dayanıklı değil. Tablet modelinin detaylarına göz attığımız da  IP sertifikasının olmadığını gördük. Yaptığımız araştırmalar neticesinde de tabletin suya ve toza karşı dayanıklı olmadığını öğrendik. iPhone 12’nin suya dayanıklı olduğunu biliyoruz. 30 dakika boyunca 6 metre suyun altında kalan telefon çalışırken tablet modelinin suya dayanıklı olmadığı ortaya çıktı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.