Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 27, 2021 21:11

Nokia C20 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı!

Android 11 işletim sistemi ile çalışacak olan Nokia C20 Plus bugün özellikleri ile gündeme geldi. Cihaz Geekbench üzerinde görüntülendi.
Nokia C20 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı!

Şu sıralar Xiaomi‘nin 2021’in ilk çeyreğinde yaptığı satışlar konuşulmaya devam ediliyor. 2023 yılında akıllı telefon pazarının lideri olmayı planladığını ifade eden şirket, 2021’in ilk çeyreğin de 49.4 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Dengelerin değişmeye devam ettiği şu günler de Nokia C20 Plus akıllı telefon da göründü. Geekbench listesi üzerinde sergilenen akıllı telefon modeli Android 11 işletim sistemi ile çalışacak. Bugün diğer özellikleri de detaylandırılan telefon modeli, rakipleri ile boy ölçüşecek bir yapı da karşımıza çıkacak.

Akıllı telefon pazarındaki rekabetin kızışmaya devam ettiği şu günler de yeni gelişmeler de yaşanıyor. Android işletim sistemini yıllarca kabul etmeyen, şirket artık Android platformuna titizlikle yaklaşıyor. Son bir kaç yıldır Android tabanlı telefonlar üreten teknoloji devi eskisi kadar ünlü değil.

"<yoastmark

Nokia C20 Plus Özellikleri

Geekbench üzerinde listelenen akıllı telefon modeli Android 11 işletim sistemi ile çalışacak. Bünyesin de 5.000mAh boyutunda bir depolamaya yer verecek olan cihaz 1.6GHz saat hızına sahip olan Octa-Core Unisoc SoC ile güçlendirilecek. Telefonun 1GB, 2GB ve 3GB olmak üzere üç varyantı olması bekleniyor. Android Go Edition olacak olan telefon da parmak izi sensörü yer almayacak. Çift arka kamera ve hoparlör kurulumuna sahip olacak olan cihazın diğer özellikleri hakkında ne yazık ki daha fazla detay yer almıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.