Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 27, 2021 11:25

Meizu Watch Bir Kaç Dakikada Harikalar Yaratacak! Nasıl Mı?

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu şimdi de akıllı saat işine giriyor. Meizu Watch 31 Mayıs'ta Çin üzerinde piyasaya sürülecek.
Meizu Watch Bir Kaç Dakikada Harikalar Yaratacak! Nasıl Mı?

Akıllı telefon sektöründen sonra akıllı saat pazarında da dengeler değişmeye başlıyor. OnePlus şirketinden sonra akıllı telefon üreticisi Meizu’nun da kendi akıllı saatlerini üreteceği yinelendi. Ülkemiz de pek de popüler olmayan telefon üretici Çin dahil olmak üzere pek çok Asya ülkesin de popüler bir üretici konumunda yer alıyor. Piyasaya sürülmeden önce bazı temel özellikleri ile radarımıza yakalanan akıllı saat modeli şarj süresi ile kullanıcıları çok sevindirecek. 31 Mayıs’ta Çin’de raflardaki yerini alacak olan saat, Apple Watch‘a rakip olabilir mi tartışılmaya başlandı bile. Meizu Watch 31 Mayıs’ta çıkacak.

Akıllı telefonlar kadar akıllı saatler de hayatımızdaki önemini artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl satılan akıllı saatlerin yüz de 40’ı Apple Watch’a aitti. Yani Apple akıllı telefon pazarının lideri olamazken akıllı saat pazarının lideri olmayı başardı. Ülkemiz de ve dünya da oldukça geniş bir kitleye hitap eden şirket bu alandaki başarısını kolay kolay kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

Meizu Watch

Meizu Watch

Meizu Watch Bir Kaç Dakikada Şarj Olacak

Merakla beklenen akıllı saat bugün şarj ve batarya kabiliyetleri ile haberimize konu oldu. Edindiğimiz güncel bilgilere göre beklenen akıllı saat sadece 15 dakika da tam şarj olacak. Bu şarj ile günlerce kullanıcılarını idare edeceği ifade edilen saatin pil boyutu henüz duyurulmadı. Ancak Çinli kaynaklar saatin günlerce şarj edilmeden kullanılabileceğini belirtti. Bünyesinde Qualcomm Snapdragon Wear 4100 yonga setine yer verecek olan akıllı saat E-SIM desteği ile sesli aramalar da yapabilecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.