Akıllı Saat Mayıs 27, 2021 14:52

Huawei Watch 3 HarmonyOS ile Gelecek!

Huawei kendini aşmaya devam ediyor. Huawei Watch 3 HarmonyOS işletim sistemi ile yepyeni özellikler sunacak. Apple Watch işine bak!
Huawei Watch 3 HarmonyOS ile Gelecek!

Huawei, 2 Haziran’da yeni bir HarmonyOS etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlikte ise firmanın yeni akıllı saati Huawei Watch 3 tanıtılacak. Bugün Huawei Watch 3’ün HarmonyOS ile kullanıcılara yepyeni özellikler sunacağı ortaya çıktı.

Çinli firma bildiğiniz gibi 2015 yılında, kalp atış hızı izleme gibi önemli sağlık özelliklerine sahip ilk akıllı saati olan Huawei Watch’u tanıttı. Huawei Watch GT serisi, 2018’den bu yana kullanıcı deneyimini artırdı. Huawei, 2019’dan bu zamana giyilebilir teknolojilerini çok daha iyi hale getirmek için profesyonel enstitülerle birlikte kalp sağlığı yönetimi araştırmaları yürütüyordu. Şimdi ise bu çalışmaların meyvesi toplanmaya başlanacak.

Önceki bilgilere göre Watch 3 serisi, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayacak yeni bir kullanıcı arayüzü ve yuvarlak arama sistemine sahip olacak. Bu seri, bir standart ve bir Pro varyantı içeren iki modelden oluşacak.

Huawei Watch 3 özellikleri belli olmaya başladı

Batarya

Huawei, 2 haftaya kadar dayanabilen, delice delice ve dikkat çekici derecede güçlü olan uzun ömürlü pil ömrü ile dikkat çekiyordu. HarmonyOS ile bu pil ömrü daha artırılacak. Muhtemelen 3 hafta veya 1 aya kadar kullanım süresi yeni işletim sistemi ile sunulacak.

Etkileşim

HarmonyOS yapısı itibariyle IoT cihazlar ile tam uyumlu çalışıyor. Akıllı saatte de bu işletim sisteminin kullanılması ile diğer cihazlar ile olan etkileşim daha da güçlenecek. Apple Watch ile iPhone uyumu gibi bir uyum yeni model ile Huawei’ye de gelecek.

EKG

EKG özelliği daha önce Huawei Watch GT 2 Pro’nun yeni bir sürümü ile ilk kez kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise yeni modelde yine EKG özelliği yer alacak ve HarmonyOS sayesinde daha stabil çalışacak.

Huawei Watch 3

eSIM özelliği

Şu anda, Huawei Watch GT serisi, uzun pil ömrü ve şaşırtıcı spor sağlığı özelliklerine bağlı olarak çok sayıda kullanıcı kazandı. Bununla birlikte, eksik olan tek özellik, şimdi bu yaklaşan akıllı saatle gelen ve aynı zamanda sertifikasyonunda da görülen eSIM desteğidir. eSIM desteği, kullanıcıların akıllı telefona güvenmeden arama yapmasına ve önemli bildirimler almasına olanak tanıyacak.

Huawei, Watch 3 serisinin kan basıncı özelliğine sahip olma olasılığı düşük görünüyor Huawei Tüketici İşleri Grubu, Telefon İşi Başkanı He Gang, Kan Basıncı ölçümüne sahip ilk Huawei akıllı saatinin 2021’in ikinci yarısında piyasaya çıkacağını duyurmuştu. Bu yüzden muhtemelen 2021’in ikinci yarısından sonra Watch 3 Pro modelini göreceğiz ve bu modelde kan basıncı özelliği de yer alacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.