Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 26, 2021 14:24

Xiaomi Hedef 2023 Dedi!

Akıllı telefon pazarının üçüncü büyük ismi Xiaomi, 2023 yılında akıllı telefon pazarına liderlik etmeyi planlıyor. Neden olmasın ki?
Xiaomi Hedef 2023 Dedi!

Akıllı telefon pazarında dengelerin değişmeye devam ettiği şu günler de Çinli şirketler şık şık gündeme gelir oldu. Yeni akıllı saat serisini yakında piyasaya sürmesi beklenen OPPO’da bunlardan bir tanesi. Huawei gibi devlerle boy ölçüşmeye çalışan OPPO yeni akıllı saat serisi ile adından söz ettirecek. Ülkemizde ve dünya da milyonlarca kullanıcısı olan Xiaomi markası da sık sık haberlerimiz de yer almaya devam ediyor. Apple ve Samsung’dan sonra dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Çinli şirket 2023 yılına dair bazı planları ile gündeme geldi. Şirket 2023 yılında akıllı telefon pazarının lideri olabilmek için mücadele edecek.

Yıl sonunda çeşitli elektrikli araçları ile yollarda da karşımıza çıkacak olan Çinli telefon üreticisi gözünü karartmış gibi görünüyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde Apple’i geçmesi ve akıllı telefon pazarın da ikinci sıraya yükselmesi beklenen şirketten yeni haberler var.

Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi 2023’te Liderliği Göğüslemek İstiyor

Çinli teknoloji devi son zamanlardaki hızlı büyümesine odaklanarak akıllı telefon pazarının lideri konumuna yükselmeye çalışıyor. Bu yıl ki amiral gemileri ile kısa sürede milyonlara ulaşan şirket bu başarısını bir üst lansmana aktarmak istiyor. Apple’ı geride bırakması beklenen şirket gözünü liderliğe dikti. Bugün gelen detaylar ile şirketin Huawei’nin kaderini tekrarlamak gibi bir durum yaşamak istemediklerini ve 2023 yılına kadar akıllı telefon pazarında lider olmayı planladıklarını açıkladı. Şirketin satış rakamlarına bakacak olursak bu düşüncenin olabileceğini belirtebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.