Akıllı Telefon Mayıs 26, 2021 13:39

Xiaomi’den Amerika Hakkında Basın Açıklaması

Xiaomi  yaptığı açıklama ile Amerika hükumetinin yaptırım kararlarının sona erdiğini ve kara listeden çıktıklarını belirtti.
Xiaomi’den Amerika Hakkında Basın Açıklaması

Xiaomi Amerika tarafından uygulanan kara liste yaptırımlarına karşı daha önce kazandığı zaferi resmen ilan etti. Buna ilişkin gün içerisinde ilgili haberi sizlere aktardık. Bu haberimizde ise Xiaomi’nin konu hakkında dünyaya yapmış olduğu basın açıklamasına yer veriyor.

XIAOMI CORPORATION

DAVA İLE İLGİLİ GÖNÜLLÜ AÇIKLAMA

Bu açıklama, Xiaomi Corporation (“Şirket” ve bağlı kuruluşları “Grup”) tarafından gönüllü olarak yapılmıştır.

 

Şirketin 15 Ocak 2021, 31 Ocak 2021 ve 14 Mart 2021 tarihli açıklamalarına atıfta bulunulmuştur.

 

ABD District of Columbia Bölge Mahkemesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde saat 16.09’da (Doğu Standart Saati) ABD Savunma Bakanlığı’nın 14 Ocak 2021 tarihinde Xiaomi’yi “Komünist Çin Askeri Şirketi” (CCMC) olarak belirlemesini iptal eden kesinleşmiş kararını yayınladı. Kesinleşmiş kararla birlikte ABD vatandaşlarının ve tüzel kişilerin Xiaomi menkul kıymetlerini satın alma veya tutma yetkisine ilişkin tüm kısıtlamalar resmen kaldırılmış oldu.

 

Xiaomi olarak dünya genelindeki tüm kullanıcılarımızın, iş ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın bu süreçte bize verdikleri destek ve güven için teşekkür ediyoruz. Açık, şeffaf, borsada işlem gören ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteren ve yönetilen bir şirket olduğumuzu yineliyoruz. Xiaomi olarak kullanıcılarımıza güvenilir tüketici elektroniği ürünleri ve hizmetleri sunmaya, dünyadaki herkesin yenilikçi teknolojilerle daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak için en adil fiyatlarla harika ürünler sunmaya devam edeceğiz.

 

Hissedarların ve potansiyel yatırımcıların, şirket menkul kıymetleriyle işlem yaparken dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

 

Yönetim Kurulu Emriyle

Lei Jun – Xiaomi Corporation Başkanı

 

Hong Kong, 26 Mayıs 2021

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.