Xiaomi Mayıs 26, 2021 11:20

MIUI 12.5 Güncellemesi Sorunlara Yol Açıyor! İşte Etkilenen Telefonlar

Xiaomi ve Redmi cihazlarda sorunlara yol açan MIUI 12.5 güncellemesi kurulduğu cihazlarda pek çok hata ortaya çıkıyor. İşte detaylar...
MIUI 12.5 Güncellemesi Sorunlara Yol Açıyor! İşte Etkilenen Telefonlar

Bilindiği üzere Xiaomi ve Redmi cihazlarda şirketin kendi ürettiği arayüz birimi olan MIUI kullanılıyor. Bu arayüzün güncellemeleri ise ardı arkası kesilmeden gelmeye devam ediyor. Lakin bir durum var ki tahminimizce Xiaomi’nin gözünden kaçmış. Kullanıcıların Weibo üzerinden tartışmalarına bakacak olursak yaklaşık 10 adet cihazda MIUI 12.5 güncellemesi sonucunda ortaya çıkan hatalar ve sorunlarla karşılaşmaktayız.  Peki bunlar hangi cihazlar? Gelin inceleyelim.

MIUI 12.5 Güncellemesi Hangi Cihazlarda Sorun Yaratıyor? 

MIUI 12.5.1, 12.5.2 ve 12.5.7 sürümlerinin bazı modellerde sorunlara yol açtığı biliniyor. Hatta öyle ki cihazların donduğu ve kullanılamaz hâle geldiği söyleniyor. Bir iddiaya göre ise durumu üreticiye iletmek üzere yola çıkan telefon sahipleri hiç hak etmedikleri hakaretler ile karşılaşıyor.

Bazı kullanıcılar ise cihazlarını bu sürümlerden birine yükselttikleri zaman pil kullanımının oldukça kötü bir duruma geldiğini iddia ediyor. Aynı zamanda cihazları da oldukça yavaşlamış. Sorunların yaşandığı iddia edilen cihazlar Mi 11 Pro / Ultra gibi üst sınıf modellere ilaveten Note 10S / Pro, K30 5G, Note 9 Pro 5G, K30i 5G, Mi 10 Youth, Mi CC9 Pro / Pro Premium olarak belirtilmiş.

MIUI 12.5

Xiaomi tarafından henüz bir açıklama gelmese de yaşanan bu sorunların MIUI 12.5 güncellemesine özel olduğu söyleniyor. Dolayısıyla yeni bir güncelleme ile birlikte bu durumun çözüme kavuşturulmuş olacağını görmek oldukça mümkün.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.