Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 25, 2021 13:54

Huawei HarmonyOS 2.0 Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Merakla beklenen Huawei HarmonyOS 2.0 nihayet lansmana  hazırlanıyor. Beta olan işletim sistemi 2 Haziran'da küresel olarak yayınlanacak.
Huawei HarmonyOS 2.0 Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Yıllar önce duyurulan ve bu ayın başında beta olarak belirli telefonlar da kullanıma sunulan Huawei HarmonyOS 2.0 resmiyet kazanmaya hazırlanıyor. Android‘e savaş açan ve 2019 yılından bu yana kendi işletim sistemini geliştiren Huawei bombayı patlatmaya hazırlanıyor. Kendi işletim sistemini geçtiğimiz günler de üç farklı telefon üreticisinin daha kullanacağını duyuran şirket dikkat çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalar da EMUI 11 ve Android ile karşılaştırılan işletim sistemi hem daha az bellek hem de daha az pil tüketerek bizleri şaşırtmıştı.

Yıllar sonra kendi işletim sistemini piyasaya sürmeye hazırlana şirketten güzel haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce yaptığımız pek çok haber de şirketin işletim sistemini yaz ayların da piyasaya süreceğinden söz etmiştik. Bugün gelen haberler ile bir kez daha haklı çıktık ve şirket resmi lansman tarihini duyurdu.

"<yoastmark

Huawei HarmonyOS 2.0 2 Haziran’da Lansmana Çıkacak

Evet ara başlığımızda da anladığınız üzere HarmonyOS işletim sistemi 2 Haziran’da küresel olarak lansmana çıkacak. Çin üzerinde duyurulacak olan işletim sistemi diğer ülkeler için de erişime açık olacak. Android platformunun en sıkı rakibi olacak olan HarmonyOS pek çok yeniliği de beraberin de kullanıcılarına sunacak. Üç farklı akıllı telefon üreticisi tarafından da kullanılacak olan işletim sistemi 200 milyondan fazla Huawei marka cihaza gelecek. İşletim sisteminin üçüncü taraf 100 milyon cihaza da geleceği biliniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.