Akıllı Telefon Mayıs 24, 2021 9:57

Samsung Split UI Arayüzünün İlk Görüntüleri Yayınlandı

Samsung Split UI kullanıcı arayüzüne ait ilk görüntüler yayınlandı. İşte Samsung'un katlanabilir telefonlar için geliştirdiği yeni arayüz...
Samsung Split UI Arayüzünün İlk Görüntüleri Yayınlandı

Genellikle mobil endüstrideki yeni ürünler hakkında özel bilgiler paylaşan Ice Universe kod adlı güvenilir kaynak bu defa Samsung Split UI kullanıcı arayüzüne ait görüntüler paylaştı. Samsung’un katlanabilir / yeniden boyutlandırılabilir telefonlar için geliştirdiği bu yeni arabirim ile kullanıcılara yalnızca ekranın kullanım yönüne değil, aynı zamanda hızlı bir şekilde uyum sağlayacak yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Samsung Split UI İlk olarak Galaxy Z Fold 3’te Kullanılacak

Samsung kullanım senaryosuna hızlı tepki veren yeni arayüzü ilk olarak yılın ikinci yarısında duyuracağı Galaxy Z Fold 3 akıllı telefonda yer vermesi bekleniyor. Başlangıçta S-Pen kalem ile gelmesi beklenen telefon için boyut ve kalınlık noktasındaki kaygılar nedeniyle kalemden vazgeçildi.

Kaynaklar, Samsung Galaxy Z Fold 3’teki dış ekranın 5.4 inç büyüklüğünde ve 816 x 2260 piksel çözünürlüğünde olduğunu iddia ediyor. Katlanabilir yapıdaki iç ekran ise 7.7 inç büyüklüğünde olacak. Ağustos ayında tanıtılması planlanan telefona ve içerisinde kullanılacak arayüze dair bilgiler geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.