Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 24, 2021 20:53

POCO Akıllı Telefon Pazarına Damgasını Vurdu! Şimdi Onlar Düşünsün

Xiaomi'nin alt markalarından olan POCO şirketi Hindistan'da en hızlı büyüyen akıllı telefon markası oldu. Şimdi rakipleri düşünsün.
POCO Akıllı Telefon Pazarına Damgasını Vurdu! Şimdi Onlar Düşünsün

Aylardır haberlerimiz de akıllı telefon pazarındaki rekabetten söz ettik. Onlarca farklı telefon şu saat şu dakika piyasada deli gibi satmaya devam ediyor. Şirketlerin kasaları parayla dolarken akıllı telefonların da hayatımızdaki önemi artıyor. Bazen oyun oynuyor bazen de gündelik işlerimizi telefonlar üzerinde yapıyoruz. Hal böyle olunca akıllı telefon satışları da ilgimizi gözler önüne sermeye yetiyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde tam 346 milyon adet akıllı telefon piyasadaki yerini almıştı. Bugün gelen bilgiler ile Xiaomi‘nin alt markası olan POCO Hindistan’da en hızlı büyüyen akıllı telefon markası olduğunu öğrendik.

Çinli şirket şu sıralar M3 Pro modeli ile akıllara kazınmaya hazırlanırken hakkında yeni gelişmeler de yaşanıyor. Çinli teknoloji devi Hindistan’daki satışları ile deli gibi para kazandı ve büyümesini yüzde 300 artırdı.

POCO

POCO

POCO Hindistan’da Yüzde 300 Büyüme Sağladı

Bugün gelen bilgiler ile edindiğimiz detaylar da Çinli şirketin Hindistan’da en hızlı büyüyen akıllı telefon markası haline geldiği ortaya çıktı. 2021 yılının ilk çeyreğindeki performansı ile Hindistan’da yüzde 300’lük bir büyüme sağlayan şirket X2 ve X3 telefon serileri ile milyonlara ulaşan şirket 10 ay gibi bir kısa süre de satışları ile realme ve OnePlus markasını Hindistan’da geride bırakmayı başardı. X3 modelini 45 günde 500.000 adet satan şirket büyük bir başarının da sahibi olmuştu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.