Netflix Mayıs 24, 2021 16:57

Netflix Oyun İşine Giriyor! Apple’a Rakip Olacaklar!

Dizi ve film platformu Netflix oyun işine girmek için kolları sıvadı. Apple Arcade'in rakibi olması beklenen bu servis yakında gelebilir.
Netflix Oyun İşine Giriyor! Apple’a Rakip Olacaklar!

Popüler dizi ve film platformu Netflix oyun sektörüne el atmak için kolları sıvadı. Oyun sektöründe iyi paranın olması maalesef ki işi oyun olmayan firmaların bile bu alana girmesine neden oluyor. Bu oyun sektörüne büyük zarar veriyor. Netflix şu sıralar video oyunlarına genişlemesini denetlemek için bir yönetici işe almak istiyor. Yani Netflix’in ekibi tamam sadece ana beyne ihtiyacı var.

Bu girişimin video oyun endüstrisinin COVID-19 salgını sırasında evde kalan oyuncuların talebindeki artıştan yararlandığı bir zamanda gerçekleşmesi ise dikkat çekiyor.

Netflix geçmişte izleyicilerin karakterlerin hareketlerine karar vermesini sağlayan “Black Mirror: Bandersnatch” ve “You vs. Wild” gibi filmlerle etkileşimli programlamayı denedi. Ayrıca “Stranger Things” ve “La casa de Papel (Money Heist)” dizilerine dayalı oyunları da yayınlamıştı.

Apple da bu işe girmiş ve Apple Arcade ile karşımıza çıkmıştı. Xbox Game Pass’ten bile daha yüksek fiyata sahip olan Apple Arcade indie çöplüğünden öteye geçememişti. Muhtemelen Netflix’in oyun platformu da indie yapımlar ile dolup taşacak. En son bu işe Google girmişti.

Netflix

Stadia ile bulut tabanlı oyun servisine giriş yapan Google, başarısız olmuş ve yöneticilerini işten çıkarmıştı. Stüdyolarını da teker teker kapatan Google, oyun sektöründen yakında çekilecek gibi görünüyor. İşi oyun olmayanların sırf para kazanmak adına bu alana girmesi maalesef ki biz oyunculara zarar veriyor diyebiliriz. Umarız para kazanma hırsı gözünü bürümüş diğer firmalar da bu işe girmek için iki defa düşünür.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.