Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 24, 2021 12:20

iPhone 13 Pro Kendini Gösterdi! Tasarım Değişiyor!

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 13 Pro modeli kendini gösterdi. Tasarımda küçük ama etkili değişiklikler olacak. İşte tasarımı!
iPhone 13 Pro Kendini Gösterdi! Tasarım Değişiyor!

Cupertinolu Apple, Eylül ayında bir aksilik olmaz ise iPhone 13 etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlikte 4 farklı model tanıtacak olan Apple, en baba özellikleri yine Pro modele koyacak. iPhone 13 Pro ile şaha kalkacak olan Apple’ın tasarımda küçük ama etkili değişiklikler yapacağı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi iPhone 12 ailesi ile birlikte tasarım iPhone 5’e benzetilmiş ve daha köşegen tasarıma geçiş yapılmıştı. Oldukça çok sevilen bu tasarım yeni modellerde de kullanılacak. ancak Apple kamera ve çentik tarafında küçük dokunuşlar yapacak. iPhone X ile gelen çentik geç de olsa bu yıl küçültülecek. Bu sayede kullanıcıya daha geniş bir görüntüleme deneyimi sunulacak. Kamera tarafında ise lensler bir tık büyüyecek gibi görünüyor. Ayrıca lenslerin çevresinde koruma amaçlı farklı bir yapı kullanılacak.

Apple yine Pro modelde üçlü kamera kurulumuna yer verecek. Bu kameralar ana lens, telefoto ve derinlik olarak konumlandırılacak. Bu sensörlere ek olarak bir de LiDAR sensörü yer alacak. Muhtemelen LiDAR sensöründe artık bir iyileştirme olacak ve derinlik bilgileri daha hızlı ve daha doğru bir şekilde hesaplanacak.

Apple A15 yonga setinden besleneceği söylenen yeni modellerde bir sürpriz yapılabilir. Apple M1 yonga setini iPhone’a getirme ihtimali olan Apple, eğer bunu yaparsa rakiplerini tabiri caizse şamar oğlana çevirebilir. Çünkü Apple M1’in performansının yarısını Snapdragon 888 anca gösterebiliyor. O derece güçlü bir işlemci. Ancak Apple’ın şimdilik bunu yapmayacağını düşünüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.