Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 24, 2021 11:20

Huawei P50 Pro En Net Hali ve Dev Kamerası ile Karşımızda!

Huawei'nin yeni canavarı Huawei P50 Pro hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de telefonun en net görselleri ortaya çıktı.
Huawei P50 Pro En Net Hali ve Dev Kamerası ile Karşımızda!

Huawei’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Huawei P50 ailesi için geri sayım başladı. Ailenin kamerası ile ön plana çıkacak modeli olan Huawei P50 Pro bugün en net görselleri ile karşımıza çıktı. Ambargolar ve koronavirüs salgınından dolayı bu yıl planlanandan biraz daha geç tanıtılacak olan P50 ailesi, kamera konusunda rakiplerine göz dağı verecek gibi görünüyor.

Huawei P50 Pro dev kamerası ile geliyor!

Bald Panda isimli sızıntıcı P50 Pro’nun görsellerini paylaşarak beklediğimize değeceğinin sinyallerini veriyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Sharp, telefonunda 1 inçlik sensör kullanarak dünyada bir ilke imza atmıştı. Muhtemelen P50 Pro’da da 1 inçlik devasal sensör kullanılacak.

Sızdırılan görsele göre, telefonunda arkasında sırasıyla üç kamera ve bir periskop telefoto lens yer alacak. Ancak daha önce telefonda beşli kamera sisteminin yer alacağı söyleniyordu. Şimdilik bu konuda yorum yapmak için erken. Yine de telefonun minimumda dörtlü kamera kurulumu ile geleceğini söyleyebiliriz.

Huawei P50’nin standart olarak Sony’nin özel IMX800 sensörü ile donatılacağı söyleniyor. Bu sensör 1 inç’e yakın ultra geniş bir tabana sahip. IMX800’ün Sony’nin tarihindeki en büyük sensörü olduğunu ve ilk olarak P50 ailesinde kullanılacağını belirtelim.

Huawei P50 Pro

Android’e rakip olmak isteyen Huawei bildiğiniz gibi HarmonyOS üzerinde çalışıyor. Bu telefonunda da Android’in yanı sıra HarmonyOS işletim sistemi de kullanılacak. Kullanıcılar istediği işletim sistemini kolayca yükleyebilecek. Ancak ambargolardan dolayı Google Mobil Servisleri’ni kullanamayacak.

Kirin 9000 serisi yonga setinden beslenecek olan P50 ailesi Snapdragon 888 ayarında bir performans sergileyecek. Gönül isterdi ki yeni modellerde de Snapdragon 888 görelim ancak Qualcomm’un ambargosundan dolayı bu mümkün değil. Huawei’nin işlemci stoklarında da sorunlar olduğu ve bu yüzden P50 ailesinin sınırlı sayıda üretileceği söyleniyor. Umarız üretim hattındaki sorunlar çözülür ve stok sorunu yaşanmaz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.