Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 24, 2021 16:23

Android 12 İle Kapatma Tuşuna İhtiyaç Duymayacağız!

Şu sıralar beta olarak deneyimlenen Android 12 telefonu tuşa basmadan sesli olarak kapatmamızı sağlayacak. Güç tuşu tarihe karışacak.
Android 12 İle Kapatma Tuşuna İhtiyaç Duymayacağız!

Google tarafından geçtiğimiz haftalar da pek çok telefon modeli için beta olarak sunulan Android 12 beklenmeye devam ediyor. Pek çok yeniliği ve özelliği karşımıza çıkaracak olan işletim sistemi fevkalade olacak. Getirdiği özelliklerin yanı sıra kendi arayüzü ile kullanıcılara görsel bir şölen sunacak. Ülkemizde de merakla beklenmeye devam edilen işletim sistemi bugün de gündeme geldi. Xiaomi ve Samsung gibi pek çok telefon üzerindeki gizlilik sorununu ortadan kaldıracak olan sistem tuşa basmadan telefonu kapatmanın da yolunu açacak.

Günümüzde milyonlarca kullanıcı tarafından beklenen işletim sistem için geri sayım devam ediyor. Bu yıl sonuna doğru karşımıza çıkması beklenen işletim sistemi şu sıralar beta olarak test edilmeye devam ediliyor. Yeni işletim sistemi için yeni bir özellik üzerinde çalışan Google, beklentileri aşacak gibi duruyor.

Android 12

Android 12

Android 12 Telefonu Sesli Komut İle Kapatmamıza İzin Verecek

Bildiğiniz üzere Android telefonlar da kapatma tuşu ekranın yan tarafında bulunuyor. Kullanıcılar telefonu kapatmak istedikleri zaman bu tuşa basılı olarak tutmaları gerekiyor. İşte Google kullanıcılarını bu durumdan kurtarmak için şimdi yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar artık telefonu kapatmak istediklerinde tuşa basmak zorunda kalmayacak ve sesli komut sayesinde telefonlarını kapatabilecekler. Binlerce farklı özellik getirecek olan işletim sisteminin bir özelliği de telefonu sesli komut ile kapatma olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.