Akıllı Telefon Mayıs 23, 2021 16:55

WhatsApp Beklenen Özelliklerden Birini Herkese Sunmaya Başladı

WhatsApp sesli mesaj işlevi için beklenen gelişme duyuruldu. Şimdi tüm WhatsApp kullanıcıları sesli mesajları daha hızlı dinleyebilecek.
WhatsApp Beklenen Özelliklerden Birini Herkese Sunmaya Başladı

WhatsApp sesli mesaj özelliğini sık kullananlardan biriyseniz size iyi bir haberimiz var. Son güncelleme ile birlikte sesli mesaj oynatma hızını artırmak mümkün. Bazı insanlar diğerlerinden daha hızlı konuşur. Bazıları ise çok yavaş konuşur. Neyse ki WhatsApp son güncelleme ile yavaş konuşan insanları hızlandırmanın bir yolunu sunuyor. Muhtemelen sonraki güncellemede ise sesli mesajları yavaşlatma özelliğini görürüz.

WhatsApp Sesli Mesaj Gönderiminde Yeni Dönem

Aslına bakarsanız beta kullanıcıları bir süredir bu özellikten yararlanıyor. Platform üzerinden gönderilen sesli mesajlar için artık 1.0x, 1.5x ve 2.0x oynatma hızları mevcut. Yavaş konuşan bir arkadaşınız varsa ve sesli mesajlarını dinlemek sinir bozucu hale geliyor olabilir. Neyse ki bu mesajları hızlandırmak artık elinizde.

Sesli mesajları yavaşlatma özelliği şimdi bütün kullanıcılara sunulmaya başlandı. Yeni özellik kademeli olarak dağıtılıyor. Henüz size ulaşmadıysa Google Play Store ya App Store’u ziyaret ederek uygulamayı güncellemeyebilirsiniz.

Sesli mesajları yavaşlatma seçeneği şu an için yok. İşitme güçlüğü çeken bazı kullanıcılar için iyi bir seçenek olabilir. WhatsApp’ın ilerleyen dönemlerde yayınlayacağı güncellemelere bu özelliği de dahil etmesi bekleniyor.

Gizlilik Sözleşmesi Tartışması Sürüyor

WhatsApp bir yandan yeni özelliklerle platformu daha işlevsel hale getirirken, diğer taraftan yeni gizlilik sözleşmesiyle pek çok ülkede tartışma konusu. Ülkemiz özelinde şu an için net bir durum yok. Rekabet Kurumu ilk etapta Türkiye’nin gizlilik sözleşmenin kapsayan ülkeler arasında yer almayacağını belirtti. Bu açıklamaya WhatsApp’ın yanıtı ise şu şekilde oldu:

“Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor. Atılacak adımlar için ilgili makamlarla görüşmeye devam ediyoruz ve herkes için güvenlik ve gizlilik esaslı iletişim sağlamak konusundaki kararlığımızı koruyoruz.”

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.