Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 23, 2021 20:31

RedmiBook Pro Ryzen Edition Dizüstü Bilgisayar Duyuruldu

Uygun fiyatlı telefonları ile bilinen firma bir süre önce bilgisayar sektörüne de girdi. Firmanın RedmiBook Pro Ryzen Edition Dizüstü Bilgisayarı duyuruldu.
RedmiBook Pro Ryzen Edition Dizüstü Bilgisayar Duyuruldu

Xiaomi’nin alt markası olarak faaliyet gösteren firma akıllı telefon pazarında başarılı işler yapmaya devam ediyor. Firma akıllı telefon dışında bilgisayar sektöründe de yeni ürünleri ile yer edinmeye çalışıyor. Firmanın Mart ayının başlarında Geekbench veritabanında görünen dizüstü bilgisayarı görücüye çıktı. Firmanın en yeni diz üstü bilgisayarı RedmiBook Pro Ryzen Edition duyuruldu. RedmiBook Pro’ya göre dizüstü bilgisayar daha gelişmiş bir soğutma sistemi ile donatıldı.

RedmiBook Pro Ryzen Edition Dizüstü Bilgisayar Teknik Özellikleri

RedmiBook Pro bilgisayarda Intel dört çekirdekli işlemciler kullanılıyor. Yeni Ryzen Edition sürümünde ise sekiz çekirdekli Ryzen 7 5800H ve altı çekirdekli Ryzen 5 5600H işlemciler olacak. Firma yeni bilgisayarında daha gelişmiş bir soğutma sistemi kullanacak. Bu sayede verimliliğinin % 50 artması bekleniyor. Diz üstü bilgisayarda 90 Hz kare hızına sahip 3.2K ekran bulunacak. Cihazda 16 GB RAM ve 512 GB SSD depolama alanı olacak.

RedmiBook Pro Ryzen Edition

Bilgisayar teknik özellikleri ile orta ve üst seviye kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede. Firma tarafından diz üstü bilgisayarın yılın ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor. Cihazın kısa süre içinde bir çok ülkede satışa çıkacağını tahmin ediyoruz. Akıllı telefon pazarında oldukça başarılı işlere imza atan firma bakalım bilgisayar sektöründe istediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.