Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 23, 2021 18:55

realme Ne Yaptı Ne Etti Ülkeyi Ele Geçirdi!

Ülkemizdeki akıllı telefon markalarından bir tanesi olan realme Çin'de en hızlı büyüyen akıllı telefon markası oldu. Helal olsun.
realme Ne Yaptı Ne Etti Ülkeyi Ele Geçirdi!

Akıllı telefon dünyasında kıyasıya rekabet şu günlerde de devam ediyor. Şirketler bir yandan satış rakamlarında boy ölçüşürken diğer yandan da büyümeleri ile birbirlerine kafa tutuyorlar. Şu sıralar Çin’deki akıllı telefon pazarı da oldukça hareketli. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylar da Vivo markası Çin’deki satışları ile haberlerimize konu olmuştu. Çin üzerinde milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Xiaomi’nin de gözünü korkutmuştu. 2021’in ortasına doğru ilerlerken realme markasından da güzel haberler geldi. Şirket Çin’in en hızlı büyüyen akıllı telefon markası olarak adından söz ettirmeye başladı.

Kendi arayüzünün yanı sıra pek çok telefon modeli ile kısa sürede milyonlara ulaşan şirket Çin’deki başarısını resmi olarak duyurdu. Çin’de en hızlı büyüyen akıllı telefon markası olan şirket satışlarını da bir önceki yıla göre oldukça yükseltmeyi başardı.

realme

realme

realme Çin’de Patladı Gitti

Bir önceki yıla göre yüzde 451 oranın da telefon satışlarını artıran şirket Çin’i adeta ele geçirdi. ABD’nin Huawei’ye yaptığı yaptırımlardan sonra akıllı telefon pazarı ciddi bir değişime gitti. OPPO ve Honor gibi markalar Huawei’den boşalan alanı kapatmak için kolları sıvadı. Honor’ı satmak zorunda kalan Huawei şu günler de kendi işletim sistemi üzerinde çalışırken diğer şirketler de harekete geçti. realme’nin birbirinden farklı akıllı telefonlar ile piyasayı kasıp kavurduğundan zaten söz etmiştik. Bugün gelen bilgiler ile şirket Çin’de en hızlı büyüyen akıllı telefon markası olurken geçtiğimiz yıla göre de satışlarını yüzde 451 artırdı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.