Mobil Mayıs 23, 2021 18:23

Huawei Kendi İşlemcisini Üretmek İçin Kolları Sıvadı!

HarmonyOS işletim sistemini piyasa sürmeye hazırlanan Huawei şimdi de mobil işletimci üretmeye hazırlanıyor. Start verildi.
Huawei Kendi İşlemcisini Üretmek İçin Kolları Sıvadı!

Hem telefon hem diğer teknolojik ürünleri ile adından söz ettiren Huawei yine durmuyor. Rakiplerine göz dağı vermeye hazırlanan şirket farklı alanlara yönelmeye devam ediyor. Google ve ABD ile yıllardır sorunlar yaşayan şirket son olarak Honor markasını satmıştı. Buna ek olarak geçtiğimiz aylar da şirket domuz çiftliği ve kömür madeni gibi işlere de el atmıştı. Şu sıralar kendi bilgisayar ve tablet modelleri üzerinde de çalışmaya devam eden şirket, şimdi de kendi mobil işlemcisini üretmeye hazırlanıyor.

Çinli teknoloji şirketi Çin’deki mağazalarında stok sıkıntısı yaşıyor. Yakın da HarmonyOS 2.0 işletim sistemini küresel olarak yayınlayacak olan şirket, yeni amiral gemilerini de bu işletim sistemi ile karşımıza çıkaracak. Yeni işletim sistemini üç farklı telefon markasının da kullanacağı geçtiğimiz günler de duyurulmuş ve biz de haberlerimiz bu durumdan söz etmiştik. Şirket şimdi de kendi yonga setini üretmeye hazırlanıyor.

Huawei

Huawei

Huawei İşlemci Üretiyor

Edindiğimiz bilgilere göre Çinli teknoloji devi kendi yona setini üretmek için kolları sıvadı. Çeşitli yaptırımlara ve tedarik sorununa karşı olarak kendi yonga setini üretmeye hazırlanan şirket, kolları sıvadı. Kirin işlemci üreten şirketle yollarını ayıran Çinli dev ABD yaptırımlarından dolayı böyle bir karar almıştı. Şirket bu sorunu kendi yonga setini üreterek çözüme kavuşturacak. Edindiğimiz bilgilere göre şirket Kirin 9010 mobil işlemci setini üretmeye başladı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.