Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 21, 2021 15:25

Twitter Mavi Tik Doğrulama Programını Yeniden Başlattı!

Tüm dünya da 200 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter hesap doğrulama programını yeniden başlattı. Mavi tik geri geldi.
Twitter Mavi Tik Doğrulama Programını Yeniden Başlattı!

Bildiğiniz üzere günümüzün en çok kullanılan soysal mecralarından bir tanesi Twitter olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde de oldukça yaygın olan bu platform devlet büyükleri tarafından da kullanılıyor. Bazen gelişmeleri takip ediyor bazen de ruh halimizi paylaşmamıza izin veren bu platform şimdi doğrulama programını yeniden başlatıyor. Bilindiği üzere sosyal platformda bazı hesapların yanında mavi tik bulunuyor. Bu mavi tikin anlamı doğrulanmış hesap olarak karşımıza çıkıyor. Devlet büyüklerinin hesaplarına da bakarsanız bu ayrıntıyı kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Bugün gelen bilgiler ile popüler sosyal platform hesap doğrulama programını yeniden yayına aldığını duyurdu. Yani kullanıcılar hesaplarını doğrulamak için platforma başvuracak, hesaplarını doğrulatacak ve mavi tik özelliğini profillerinde sergileyebilecekler.

Twitter

Twitter

Twitter Hesap Doğrulama Programını Yeniden Başlattı

Hatırlayacağınız üzere dört yıl önce platform hesap doğrulama özelliğini devreden çıkarmıştı. Dört yıl önce milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan bu özellik şimdi yine küllerinden doğuyor. Şirket yaptığı açıklama da hesap doğrulama özelliğini yeniden aktif ettiğini ve isteyen kullanıcıların başvurarak hesaplarını doğrulayabileceklerini belirtti. Hesabını doğrulamayı başaran kullanıcıların profillerin de mavi tik yani doğrulanmış hesap simgesi yer alacak. Hesapları hem daha güvenli hem de sahibi olduklarını tescillemiş olacak olan kullanıcılar şuan da bu özelliğe erişebilirler. Pek çok ünlünün ve devlet görevlisinin bu özelliği kullandığını da bir kez daha belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.