Akıllı Telefon Mayıs 21, 2021 20:01

TCL ve Arçelik’ten Yerli Akıllı Telefon Hamlesi!

TCL ve Arçelik yerli akıllı telefon üretimine başlıyor. Yerli akıllı telefon için tarih verildi. Detaylara göz atıyoruz...
TCL ve Arçelik’ten Yerli Akıllı Telefon Hamlesi!

Türkiye’de akıllı telefon üretimine geçen markalara bir yenisi daha ekleniyor. OPPO, Samsung ve Xiaomi halihazırda Türkiye’de telefon üretimini başlatmış durumda. Son olarak bu isimlerin arasına Realme de katılacağını duyurdu. Türkiye’de akıllı telefon üreteceğini açıklayan son marka ise TCL oldu. TCL ‘nin üretim gerçekleştireceği Türkiye’de iş ortağı Arçelik olacak.

TCL ve Arçelik Yerli Telefon Üretimine Başlıyor

Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

“Dünyanın en hızlı büyüyen tüketici elektroniği firmaları arasında yer alan TCL, Arçelik ile birlikte yerli akıllı telefon üretimine başlıyor. TCL makasıyla Türkiye’de üretilecek ilk akıllı telefonu sizlerle buluşturacağımız online toplantımızda sizleri de görmekten büyük mutluluk duyacağız.”

TCL ve Arçelik

Genel merkezi Çin’in Guangdong eyaletinin Huizhou şehrinde bulunan TCL Corporation çok uluslu bir elektronik şirketi. Televizyon alıcısı, akıllı telefon, çamaşır makinesi ve buzdolabı gibi birçok farklı kategorideki ürünü tasarlayıp üreten şirket, en büyük televizyon üreticileri arasında yer alıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.