Akıllı Telefon Mayıs 21, 2021 12:26

Samsung Galaxy S21 FE Özellikleri Sızdırıldı!

Samsung Galaxy S21 FE adım adım yaklaşıyor. Telefon son olarak Geekbench kriter testinde karşımıza çıktı. İşte telefonun özellikleri...
Samsung Galaxy S21 FE Özellikleri Sızdırıldı!

Temmuz ayı içerisinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S21 FE popüler kriter testlerinden Geekbench veri tabanında karşımıza çıktı. Burada telefonda yer alacak işlemci biriminin yanında bellek ve yazılım özellikleri netlik kazanıyor. O zaman telefonun bu üç özellik noktasında neler sunacağına göz atalım.

Samsung Galaxy S21 FE Özellikleri

Samsung SM-G990B model numarasına sahip olan telefon kriter testi verilerine göre Qualcomm’un 5nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak. 6GB RAM’e sahip olacağı görülen telefon kutudan Android 11 ile çıkış yapacak. Fakat telefonun kesinlikle 8GB RAM’e sahip versiyonu da olacaktır.

Galaxy S21 FE (Fan Sürümü) muhtemelen Galaxy S21 ile aynı özelliklere sahip olacak, ancak daha uygun bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkacak. Telefonun geçmişte karşımıza çıkan görüntülerinde ekran üzerinde merkeze konumlandırılan bir ön kamera dikkat çekti. Ekran serinin önceki modelinde olduğu gibi düz bir yapıda. Arka bölümde ise üçlü bir kamera paketi dikkat çekti. Galaxy S21 serisinin tasarım hatlarını taşıyan telefon gelen bilgilere göre 4.500 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak. Pil muhtemelen 25 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Telefonun arka yüzeyinde 12 MP geniş açılı sensör + 12 MP süper geniş açılı kamera + 3x yakınlaştırmayı destekleyen 8 MP telefoto lens olacak. 6,5 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli AMOLED ekranın yer alacağı telefon ülkemize büyük ihtimalle Exynos 990 işlemcisiyle gelecektir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.