Mobil Mayıs 21, 2021 18:50

Honor 50 Serisinin Yonga Seti Belli

Son günler de merak konusu haline gelen Honor 50 Serisinin Snapdragon 778G 5G SoC yonga seti kullanacağı belli oldu. Qualcomm duyurdu.
Honor 50 Serisinin Yonga Seti Belli

Yepyeni akıllı telefonları piyasaya çıkmaya devam ediyor. Gözler piyasaya çıkmayan akıllı telefonları da arıyor. Sık sık haberlerimiz de yer alan Honor 50 serisi de bu telefon modellerinden bir tanesi haline geldi. Merakla beklenen akıllı telefon serisi 5G teknolojisine de bünyesinde yer verecek. Küresel çapta lansmana çıkacak olan telefon pek çok yeni detay ile bugün de radarımıza takılan isimler arasında yer aldı. Milyonların beklediği telefon, Huawei şirketinden tamamen bağımsız olarak raflardaki yerini alacak. Bildiğiniz üzere Huawei, geçtiğimiz dönemler de Honor ile yolları ayırmıştı.

Aslında 50 serisi duyurulması ile birlikte hangi yonga setini kullanacağı yönünde çeşitli detaylar ile gündeme gelmişti. Ancak bu detaylar bir türlü doğrulanmamıştı. Bugün gelen yeni bilgiler ile yeni telefon serisinin hangi yonga seti ile karşımıza çıkacağı netleşmiş oldu. İşte detaylar.

Honor 50

Honor 50

Honor 50 Serisi Snapdragon 778G Yonga Seti Kullanacak

Qualcomm şirketi bugün başlayan ve 2 günlük bir 5G zirvesini gerçekleştirdi. Zirve sırasında şirket yeni gelişmelerden hem ortaklarını hem de kullanıcılarını bilgilendirdi. Honor şirketi ile ortaklık içerisine girdiklerini resmi bir tweet atarak kamuoyu ile paylaşan Qualcomm Global dikkatleri çekti. Çeşitli ayrıntılardan sonra 50 serisinin Snapdragon 778G yonga setine sahip olarak piyasaya sürüleceği belirtildi. Magic serisinin mükemmel görüntüleme kalitesiyle piyasaya sürüleceği ifade edilen seri alanında epey iddialı olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.