HarmonyOS Mayıs 21, 2021 18:24

AnTuTu HarmonyOS Desteğine Kavuştu

Performans testi uygulaması AnTuTu HarmonyOS desteğine kavuştu. Artık HarmonyOS ile çalışan telefonların da performansı ölçülebilecek.
AnTuTu HarmonyOS Desteğine Kavuştu

Huawei bildiğiniz gibi şu sıralar Android’e kök söktüreceği söylenen HarmonyOS üzerinde çalışıyor. Özünde Android fork’u olan HarmonyOS’in Android uygulamalarına hızlı bir şekilde adapte olması yönünde bugün sevindiren haber geldi. Performans testi uygulaması AnTuTu HarmonyOS desteği için güncelleme yayınladı.

Bu destek sayesinde HarmonyOS’e sahip Huawei telefonlarının performansı ölçülebilecek. HarmonyOS’in Android ile karşılaştırılma noktasında şimdilik AnTuTu’dan resmi bir açıklama gelmedi. Bildiğiniz gibi AnTuTu testi her platforma göre ayrı algoritma kullanıyor ve platformlar arasındaki karşılaştırma pek stabil ve geçerli olmuyor. Ancak az önce de dediğimiz gibi HarmonyOS özünde Android fork’u olduğu için muhtemelen bir kıyaslama yapılabilecek.

AntuTu harmonyos

Bilmeyenleriniz için AnTuTu uygulaması telefonların, UX, GPU, RAM, CPU, I / O ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm yönlerini test ediyor.. Her bir madde ayrı ayrı değerlendiriliyor ve bir puan verilir. Bu puanlar Antutu veritabanına yükleniyor ve ardından cihazınızı listelenen diğer tüm cihazlar arasında karşılaştırmak için kullanılıyor.

AnTuTu haberinden sonra Android uygulamalarının hızlı bir şekilde HarmonyOS için de uyarlanacağını düşünüyoruz. Umarız dev platformlar da uygulamalarını hızlı bir şekilde yayınlar ve desteklemeye devam eder. Huawei P50 ailesi ile gelecek olan HarmonyOS 2.0’ın ilk etapta Çin’de kullanıma sunulması bekleniyor. Avrupa pazarı için temkinli davranacak olan Huawei, bu pazardaki yeni telefonlarında muhtemelen Android’i tercih edecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.