Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 20, 2021 22:20

WhatsApp’a Rest Çeken Ülke! Hesapları Siliyorsan Sil, Mahkemede Görüşürüz

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp Hindistan hükümetinden adeta darbe yedi. Hindistan hükümeti resti çekti. Şimdi ne olacak?
WhatsApp’a Rest Çeken Ülke! Hesapları Siliyorsan Sil, Mahkemede Görüşürüz

Bildiğiniz üzere popüler mesajlaşma uygulaması skandal bir gizlilik politikası ile milyonlarca kullanıcı kaybetmişti. Milyonları kaybeden uygulama hızlı bir şekilde gizlilik politikasını güncellemişti. Ülkemizde de oldukça popüler olan uygulama milyonlarca kullanıcısını Telegram ve Signal gibi alternatif uygulamalara kaptırmıştı. Sık sık güncellemeler ile haberlerimize konu olan uygulama geçtiğimiz günlerde de yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını sileceğinden söz etmişti. Bugün Hindistan hükümeti uygulamaya resti çekti. Hindistan hükümeti WhatsApp gizlilik politikasını güncellemesini bir kez daha söyledi ve bu kez sert bir rest çekti.

Yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını önce askıya alacak sonra da sileceği yönünde tehditkar açıklamalar ile haberlerimize konu olan uygulama yine gündemde. Teknoloji ülkesi Hindistan uygulamaya resti çekti ve adeta hesapları sil silebiliyorsan dedi.

WhatsApp

WhatsApp

Hindistan vs WhatsApp

Son zamanlardaki açıklamaları ile geri vites yapmayan mesajlaşma uygulaması bu sefer sert kayaya tosladı. Vatandaşlarını korumak için gizlilik politikası üzerinde çeşitli yenilikler yapılmasını isteyen Hindistan hükümeti adeta posta koydu. Ülkemizde de milyonlarca kullanıcıya sahip olan uygulama Hindistan’ın kendi kurallarına uyacak ve çeşitli seçenekleri baştan gözden geçirecek. Yeni gizlilik politikası ile kullanıcıların daha fazla verisine ulaşacak olan popüler uygulama böyle giderse zor zamanlar geçirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.