Mobil Mayıs 20, 2021 9:20

Vaaayy, Realme Snapdragon 778G İle Çılgın Atacak!

Qualcomm yeni yonga setiyle ortalığı kasıp kavuruyor. Snapdragon 778G müjdesini ilk veren firma, Çinli teknoloji devi Realme oldu.
Vaaayy, Realme Snapdragon 778G İle Çılgın Atacak!

Yongaların kralı Qualcomm, dün Snapdragon 778G adlı yeni bir yonga setini duyurdu. 6nm yonga setinin yakında cihazlarda görünmesi bekleniyor ve yeni ortaya çıkan veriler Realme’nin, bu yeni yonga seti ile çalışan bir telefonu piyasaya süren ilk üreticilerden biri olacağını ortaya çıkardı. Telefon hakkında paylaşılan bilgilere göre, Realme telefonun kod adı “Quicksilver” ve Realme, geliştirilmesinde Qualcomm ile ortaklaşa çalışıyor.

Telefonun özellikleri bu noktada hala bir muamma ve tasarım da öyle. Yine de etkileyici özelliklere sahip olmasını bekliyoruz. Snapdragon 778G, 2.4GHz’de saat hızına sahip Kryo 670 CPU (Cortex-A78) çekirdekli bir sekiz çekirdekli işlemcidir. Bir Adreno 642L GPU, bir Hexagon 770 AI ve bir Spectra 570L ISP’ye sahiptir. Yonga seti, FHD + ‘ya kadar çözünürlük ve 144Hz’e kadar yenileme hızlarına sahip ekranları destekleyecektir.

MmWave ve Sub-6 ağları için destek sağlayan bir Snapdragon X53 modem var. Ayrıca SA ve NSA ağlarını da destekliyor. Qualcomm, en yüksek indirme hızının 3,3 Gbps’ye kadar çıktığını söylüyor. Çip, Qualcomm’un FastConnect 6700’üne ve Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve NavIC desteğine sahip. Qualcomm ayrıca aptX Adaptive Audio ve Snapdragon Sound Technology Suite için destek ekledi.

Telefonun modeli ve özellikleri şimdilik muamma. Merakla bekliyoruz ve tüm detaylar ortaya çıktıktan sonra sizlere bilgi vereceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.