OnePlus Mayıs 20, 2021 18:54

OnePlus MediaTek Kullanacak! İşin Rengi Değişiyor!

Snapdragon'dan şaşmayan OnePlus MediaTek işlemci sürprizi ile karşımıza çıkabilir. Yeni telefonda Dimensity 1200 yonga seti kullanılabilir.
OnePlus MediaTek Kullanacak! İşin Rengi Değişiyor!

OnePlus, kurulduğundan bu yana, üst segment telefonlar ürettiği için Qualcomm yonga setlerini kullanmıştı. Ancak OnePlus MediaTek işlemcilere yönelecek gibi görünüyor. MediaTek’in özellikle Dimensity 1200 yonga setinin çok ses getirmesi ve fiyat açısından uygun olması OnePlus’ı bile Qualcomm’dan vazgeçmesini sağlayabilir.

OnePlus MediaTek Dimensity 1200’lü telefon hazırlıyor

Sızıntılara göre; OnePlus, Dimensity 1200 yonga setine (MT6893) sahip bir cihaz üzerinde çalışıyor. Ancak bu modelin hangi telefona ait olduğu henüz bilinmiyor. Hatırlayacağınız üzere orta segment için firmadan Nord markasını görmüştük. Muhtemelen yeni model Nord 2 olacak ve Dimensity 1200 yonga setini kullanacak.

Snapdragon 7 serisinden daha performansı ve daha ucuz olan Dimensity 1200 yonga seti maksimumda 168 Hz ekran tazelemesini destekliyor. Bu da telefonun 90 Hz ve üzeri tazeleme ile geleceğini gösteriyor. Ayrıca bu yonga tek kamerada 200 MP’ye kadar destek sunuyor.

5G desteğine sahip olan bu yonga setinde yüksek grafikli oyunlar için bir de Mali-G77 MP9 GPU yer alıyor. Bu GPU, Adreno ile kafa kafaya çarpışacak düzeyde.

OnePlus MediaTek

MediaTek’in Qualcomm karşısındaki hezimeti artık değişecek. Dimensity serisi ile tüm üreticilerin dikkatini çeken MediaTek, OnePlus’ı bile bünyesine katarak elini güçlendirecek.

Xiaomi, OPPO ve vivo gibi Çinli üreticiler uzun zamandır orta menzilli telefonlarında Dimensity kullanıyor. Özellikle Çin pazarında patlama yaşayan bu yongaların fiyatları bir süre daha bu seviyelerde tutacağı söyleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.