Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 20, 2021 17:24

Android 12 Akıllı Telefonları Araba Anahtarına Çevirecek!

Android 12 piyasaya çıkmadan olay oldu. Yeni işletim sistemi akıllı telefonları anahtara çevirerek araçları açma çalıştırma fırsatı verecek.
Android 12 Akıllı Telefonları Araba Anahtarına Çevirecek!

Geçtiğimiz günler de beta olarak lansmana çıkan Android 12 dünyanın dört bir yanında beklenmeye devam ediliyor. Dün yaptığımız haberler de beta sürüme hangi telefonların sahip olduğundan söz etmiştik. Aylardır yaptığımız haberlerde de yeni işletim sisteminin özelliklerinden bahsetmiştik. Üçüncü taraf uygulamaları ve uygulama mağazalarını da destekleyecek olan işletim sistemi merakla bekleniyor. iOS karşısında ezici bir üstünlüğe sahip olan Android dünya çapında 3 milyar cihaz da yer alıyor. Bugün de yeni işletim sisteminin özel ve bir o kadar da güzel bir özelliği karşımıza çıktı.

Yeni işletim sisteminin bu yıl içerisinde lansmana çıkması bekleniyor. Daha piyasaya çıkmadan özellikleri ile olay olan sistem akıllı telefonları adeta anahtara çevirecek. İşte bu özelliğin detayları.

Android 12

Android 12

Android 12 Akıllı Telefonları Araba Anahtarına Dönüştürecek

Bugün gelen bilgiler ile edindiğimiz detaylar da yeni işletim sistemine sahip telefonların adeta anahtar olarak kullanılabileceğini öğrendik. Bildiğiniz üzere iPhone cihazlar ile akıllı araçların kapıları açılabiliyor, araç çalıştırabiliyor. Aynı durum Android platformu için de geçerli olacak. 12’nci sürümü kullanan kullanıcılar destekleyen araçları telefonları yardımıyla açabilecek, çalıştırabilecek ve anahtar taşımak zorunda kalmayacaklar. Google yaptığı açıklama da bu işlevsel özelliği yeni işletim sistemi ile kullanıcılarına sunacağını duyurdu. İddialara göre bu özellik ilk olarak Pixel ve Samsung telefonlar da kullanılabilir. Daha fazla cihazın desteklemesi için çalışmalar devam ediyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.