Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 19, 2021 18:56

Xiaomi Mi Pad 5 Hakkında Yeni Detaylar Geldi!

Çinli teknolojisi üreticisinin yeni ürünü Xiaomi Mi Pad 5 hakkında yeni bilgiler geldi. Üç farklı cihaz farklı özellikler ile gelecek.
Xiaomi Mi Pad 5 Hakkında Yeni Detaylar Geldi!

Akıllı telefon pazarında üçüncü lider olan Xiaomi yeni durmuyor. Akıllı telefonları kadar yeni tabletleri ile de adından söz ettiren şirket durmuyor. Ülkemizde de piyasaya çıkacak olan Xiaomi Mi Pad 5 hakkında yeni detaylar geldi. Çinli şirketin yeni tablet modelleri üç adet farklı varyanta sahip olacak. Amiral gemisi niteliğinde karşımıza çıkacak olan tabletler bugün bazı özellikleri ile haberlerimize konu oldular. Cihazların işlemcileri belli oldu. Hadi detaylara birlikte göz atalım.

Daha önce yaptığımız haberler de Xiaomi’nin yeni tabletler üzerinde çalıştığından söz etmiştik. Merakla beklenen tabletlerin bu yıl içerisinde karşımızda olacağını da belirtmiştik. Tabletler hakkında yeni bilgiler geldi.

"<yoastmark

Xiaomi Mi Pad 5 İşlemcileri Belli Oldu

Bugün gelen bilgiler ile beklenen tablet modellerinin işlemcileri belli oldu. Merak konusu haline gelen tabletler iPad Pro ve Samsung Tab’ların adeta katili olacak. Xiaomi tabletler hem fiyat hem de performans açısından oldukça tatmin edici olacak. Belirttiğimiz gibi Xiaomi markası Mi Pad 5’i üç farklı varyantta karşımıza çıkaracak. Bu tabletler sırasıyla Snapdragon 870, Snapdragon 860 ve Snapdragon 7 serisi olacak. Hatırlayacağınız üzere daha önce şirketin tabletlerinin Snapdragon 870 ve Dimensity 1200 ile geleceği duyurulmuştu. Bugün gelen bilgiler ile iddiaların bir kısmı doğru çıktı. 120Hz ekran yenileme hızı sunacak olan tabletler 240Hz dokunmatik katmana sahip olacak. 2560×1600 piksel çözünürlüğe sahip 11 inç LCD ekranlar ile karşımıza çıkacak olan tabletler kalem desteğine de sahip olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.