Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 19, 2021 18:20

Samsung Android 12 Güncellemesini Çok Geç Sunabilir!

Samsung Android 12 güncellemesini Galaxy kullanıcılarına çok geç sunabilir. Beta sürüm bile önümüzdeki aylarda gelmeyecek.
Samsung Android 12 Güncellemesini Çok Geç Sunabilir!

Google, Google I/O geliştiricileri konferansında her zaman en son Android sürümünün herkese açık bir beta sürümünü yayınladı. Android 12 ile karşımıza çıkan Google, beta sürümünü Pixel cihazlarının yanı sıra 3. parti telefonlara da sunacağını açıkladı. Ancak Samsung Android 12 güncellemesinde biraz bocalayacak.

Samsung Android 12 listesinde yok!

Bugünden itibaren, Google Pixel 3 ve üzeri, Xiaomi, Vivo, TCL, Techno, Sharp, Realme, Oppo, Asus, Lenovo, OnePlus ve ZTE”nin belli başlı modelleri Android 12 Beta 1’i yükleyebiliyor. Ancak Samsung cephesi maalesef ki Beta programına dahil edilmedi.

Herkese açık beta sürümünün Samsung cihazlarına açık olmamasının bir nedeni var. Samsung kendi beta programını sunuyor. Her büyük Android sürümünde yeni bir One UI Beta süreci başlıyor. Bu nedenle, Google’ın Android 12 sürümü yalnızca One UI 4.0 beta sürümü başlarsa Galaxy modellerine gelecek.

Samsung Android 12

Şu sıralar One UI 3.x sürümü üzerinde iyileştirmeler yapan Samsung’un One UI 4.0’ı sunması beklenmiyor. İşin ilginç tarafı One UI 4.0’ın yıl sonuna doğru geleceği söyleniyor. Yani Galaxy modellerine Android 12’nin beta sürümü bile 2021’in sonuna doğru anca gelecek.

Güncelleme konusunda Samsung tam topladı derken bu haberin gelmesi oldukça talihsiz oldu diyebiliriz. Keşke firmalar kendi arayüzlerini oluşturmak yerine Pixel gibi stok arayüzü kullanıp özelleştirseler. Böylece güncellemeler daha hızlı bir şekilde Android telefonlara gelebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.