Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 19, 2021 15:58

Microsoft Windows 10 Yeni Sürümünü Duyurdu!

Günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi Microsoft Windows 10 baştan aşağı değişti. Yeni güncelleme sıradan kullanıcılara sunuldu.
Microsoft Windows 10 Yeni Sürümünü Duyurdu!

Ülkemiz de ve dünya da milyonlarca kullanıcıya sahip olan Microsoft Windows 10 işletim sistemi gün geçtikçe güçleniyor. Aldığı güncellemeler ile daha güvenli hale gelen sistem yeni bir sürümünü duyurdu. Günümüze kadar aldığı güncellemeler ile kullanıcılara sürekli yenilikler sunan sistem bugün de haberlerimize konu oldu. Yapılan duyuru da işletim sisteminin yeni bir sürümünün yayınlandığı ve kullanıcıların yeni sürümü bir an önce yüklemeleri önerildi. 2021 yılında işletim sistemi için yapılan ilk büyük güncelleme olan yeni güncelleme şuan da indirilebilir durumda.

Normal de küçük güncellemeleri yayınlayan şirket bu geleneği 2021 yılında değiştirdi. 2021’in ilk büyük güncellemesini yayınlayan şirket kullanıcı arayüzünü ve işletim sistemini baştan aşağı değiştirdi.

"<yoastmark

Microsoft Windows 10 Yeni Sürümü Yayınlandı

10 Mayıs 2021 tarihli güncelleme Windows Hello için birden çok kamera  desteği ve güvenlikle ilgili performans iyileştirmeleri ekliyor. Hem harici hem de dahili kameralar da varsayılan ayarlar artık birden fazla Windows Hello kamerasını destekliyor. Belgeleri açma süresini optimize eden güncelleme, Windows Defender Application Guard’ın performansını da iyileştiriyor. Uzak senaryoları da destekleyen güncelleme Windows Yönetim Araçları(WMI) Grup İlkesi Hizmeti(GPSVC) performansını da iyileştiriyor. Pek çok hatayı da çözüme kavuşturan güncelleme şuan da indirilebilir durumda yer alıyor. Şirket kullanıcılara yeni güncellemeyi bir an önce yükleme önerisinde bulundu.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.