Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 19, 2021 17:10

IFA 2021 Etkinliği Yapılacak mı? Resmi Açıklama Geldi

Korona virüs salgını hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. IFA 2021 etkinliği sağlığı olumsuz yönde etkilememek için iptal edildi.
IFA 2021 Etkinliği Yapılacak mı? Resmi Açıklama Geldi

Bildiğiniz üzere 2020’nin başın da Covid-19 salgını çıkmış ve hayatı olumsuz yönde etkilemeye başlamıştı. Ülkemiz de ve dünya da can almaya devam eden salgın teknoloji dünyasını da vurdu. Özellikle Hindistan’da akıllı telefonlar piyasaya sürülemezken iPhone 12 üretimi de yarı yarıya düştü. Salgın ülkeyi sarmaya devam ederken bazı teknoloji üreticileri de yeni akıllı telefonlarını piyasaya süremez oldu. Asus, Vivo ve Samsung gibi markalar şu sıralar lansmanlarını erteleme kararı alan şirketler arasında yer alıyor. 2 yıldır virüsten dolayı ertelenen etkinlikler arasına IFA 2021 adını yazdırdı.

Akıllı telefon pazarının çeşitli sorunlarla boğuştuğu şu günler de hareketlilik kaldığı yerden devam ediyor. Korona virüsü nedeniyle ertelenen etkinlikler arasına bir yenisi daha eklendi. Halk sağlığını ön plan da tutan yetkililer etkinliği iptal etme kararı aldı.

IFA 2021

IFA 2021

IFA 2021 İptal Edildi

Berlin’de düzenlenecek olan IFA her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyordu. Her yıl çeşitli ürünlere ev sahipliği yapan etkinlik bu yıl sekteye uğradı. Geçtiğimiz yıldan bu yana hemen hemen her sektörü olumsuz etkileyen etkinlik bu yıl yapılmama kararı aldı. Normal de 3 – 7 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan etkinlik, insanların sağlığını korumak adına bu yıl online olarak gerçekleştirilecek. Aylar öncesinde tüm hazırlıkları tamamlanan etkinlik, bu sene korona virüsüne yenik düştü.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.