Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 19, 2021 20:57

Huawei P30 için Güncelleme Çıktı! Huawei Durmuyor!

Huawei, eski modellerine güncellemeler sunmaya devam ediyor. Şimdi de Huawei P30 için güncelleme yayınlandı. İşte detaylar.
Huawei P30 için Güncelleme Çıktı! Huawei Durmuyor!

Bir döneme damgasını vuran Huawei P30, güçlü donanım ve yazılımı ile günümüzde bile hala iyi performans göstermeye devam ediyor. Android lisansını kaybeden ve ambargolardan bunalan Huawei yine de eski modellerini desteklemesi ile tebrikleri hak ediyor. Şimdi de Huawei P30 için güncelleme yayınlandı. Peki, bu güncellemeyle birlikte sisteme neler ekleniyor?

Şu anda Çinli Huawei, geliştirici programı aracılığıyla HarmonyOS 2.0’ı test ediyor. Ayrıca HarmonyOS 2.0’ın 2 Haziran’da piyasaya sürüleceği ve eşzamanlı olarak birçok akıllı telefonun bu işletim sistemi üzerinden oraya ulaşabileceği söyleniyor. HarmonyOS 2.0’a odaklanan firma yine de Android güncellemelerini es geçmiyor. P30’a gelen yeni güncelleme ile Mart ayı güvenlik güncellemeleri sisteme ekleniyor.

Mart 2021 Güvenlik Düzeltme Eki’nde bu güvenlik yaması, iyileştirilmiş sistem güvenliği için 2 kritik, 13 yüksek ve 132 orta düzey CVE’yi düzeltir. ifadesinin yer aldığını belirtelim. Yani bu güncellemeyi güvenliğiniz için mutlaka yüklemelisiniz.

Güncelleme ile birlikte sisteme yenilikler de ekleniyor. Bu güncellemeyi yükledikten sonra Huawei P30 kullanıcıları, popüler uygulamaları kolayca indirmek için ve hızlı dokunma simgelerini gösteren ana ekrandaki Huawei uygulama klasörünü kullanabiliyor. Popüler uygulamalar arasında Petal Search, Reader, Petal Maps, Game Center, Member Center ve Link Now’ın yer aldığını belirtelim.Huawei P30 için Güncelleme

Bu uygulamalar AppGallery’den indirilebilir olmasına rağmen, şirketin amacı onları doğrudan bloatware olarak beslemek ve bu uygulamaların her biri için aktif kullanıcıları yükseltmek. Bu güncelleme de Huawei’nin amacına ulaşmasını sağlıyor.

OTA üzerinden sunulan ve Avrupa ülkelerinde de indirilebilir olan bu güncelleme EMUI 11 11.0.0.156 yapı numarasına ve 1.48 GB boyutuna sahip. Ülkemize de önümüzdeki günlerde gelecek olan bu güncellemeyi mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.