Bluetooth Kulaklık Mayıs 19, 2021 12:35

Huawei FreeBuds 4 Tanıtıldı! Huawei, Xiaomi’ye Meydan Okuyor

Huawei popüler kablosuz kulaklık serisinin en yeni üyesini duyurdu. Huawei FreeBuds 4 gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.
Huawei FreeBuds 4 Tanıtıldı! Huawei, Xiaomi’ye Meydan Okuyor

Kullanıcılar arasında epey popüler olan FreeBuds 3’ün devam modeli tanıtıldı. Huawei FreeBuds 4 yeni renk seçeneği ve gelişmiş özelliklerinin yanında fiyat tarafında da oldukça agresif.

Şirketin bugün Çin’de gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında tanıtılan FreeBuds 4 gümüş, kırmızı ve beyaz renklerde çıkış yapıyor. Kulaklığın fiyatına değineceğiz, öncelikle neler sunduğuna göz atalım.

Huawei FreeBuds 4 Özellikleri ve Fiyatı

Şirket, FreeBuds 4’ü geliştirirken ergonomi ve kullanım rahatlığına odaklandığını belirtiliyor. Bunun için 10.000’den fazla 3D kulak modelinin oluşturulmasıyla çok sayıda test ve çalışma yapıldı. Bu yüzden FreeBuds 4, hem öncülünden hem de mevcut birçok kablosuz kulaklıktan daha iyi kullanım rahatlığı sunuyor.

İçerisinde 14,3 mm çapında büyük sürücüler kullanılmasına rağmen, kulaklıklar daha kompakt hale getirildi. Cihaz, iki mikrofonlu (biri ileri, diğeri geri) ikinci nesil bir aktif gürültü iptal sistemi ve 25 dB’lik bir gürültü azaltma (FreeBuds 3, gürültü seviyesini 15 dB azaltır) seviyesi kullanmakta. FreeBuds 4’ün kulak kepçesi ek olarak hem gürültü seviyesi hem de anatomisine uygun olarak uyarlanabilir bir ses ayarlama algoritmasına sahip. Öte yandan kulaklıkta ses gecikmesi 90 ms’ye düşürüldü.

FreeBuds 4 şarj kutusu da küçüldü, ancak pil kullanım süresi FreeBuds 3 seviyesinde kalıyor. Kulaklıklar tek bir şarjla 4 saat çalışıyor, 15 dakikalık şarjla 2,5 saatlik pil ömrü sunuyor. Şarj kutusu ile birlikte ise bu süre 22 saate çıkmakta. FreeBuds 4 aynı zamanda kablosuz şarj desteğine sahip ve bu noktada yarım saat şarj ile 14 saat kullanım süresi sunabiliyor.

FreeBuds 4 bugünden itibaren Çin’de satın alınabiliyor. Kulaklık için belirlenen fiyat 155 dolar. Geçtiğimiz gün tanıtılan Xiaomi FlipBuds Pro‘nun da 125 dolardan satışa sunulduğunu hatırlatalım

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.