Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 19, 2021 17:46

Bitcoin Sert Düştü! Kripto Para Borsasında Neler Oluyor?

Kripto para borsası şu sıralar oldukça hareketlendi. Bitcoin son günler de 40 bin doların altına düşerek ilk kez bu kadar değer kaybetti.
Bitcoin Sert Düştü! Kripto Para Borsasında Neler Oluyor?

Kripto para borsasında hareketli günler geçmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günler de ülkemiz de kripto para borsası adeta patlamıştı. Ülkemiz de Thodex isimli şirketin sahibi dolandırıcılıkla anılmış, kısa süre sonra ülkeyi terk etmişti. Konuyla ilgili çeşitli davaların devam ettiği şu günler de kripto para borsası da çalkantıya girdi. Her geçen gün borsanın altı üstüne gelmeye devam ederken Bitcoin değerleri de oynuyor. Yıllar önce ortaya çıkan para birimi başlangıçta oldukça düşüktü. Daha sonra inanılmaz bir ivme kazanan kripto para şu sıralar ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Bazı futbol kulüpleri transferlerini kripto paralar aracılığı ile yaparken ülkemizde de kripto paraya olan güven azaldı. Thodex’in finans sorumlusu olan Rana Azap geçtiğimiz günler de göz altına alınmıştı. Bugün serbest bırakılan finans sorumlusu şu sıralar elini kolunu sallayarak sokaklar da dolaşabiliyor.

Bitcoin

Bitcoin

Bitcoin Yere Çakıldı

2018 yılından bu yana ilk kez bu kadar değer kaybeden kripto para müşterilerini üzmeye devam ediyor. 40 bin doların altına düşen para birimi pazardaki payını da yüzde 40’a düşürdü. Geçen hafta yüzde 12.5 değer kaybeden para, şimdi de yüzde 31 düşerek bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Son zamanlar da Tesla CEO’su Elon Musk’ın attığı Twitter’ler ile değer kaybettiği düşünülen kripto para böyle giderse müşterilerinin yüzünü güldürmemeye devam edecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.