Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 19, 2021 21:58

Apple Watch Series 7 ile Tasarım Değişebilir!

Apple'ın yeni sağlık özellikleri ile rakip tanımayacak akıllı saati Apple Watch Series 7 hakkında yeni sızıntılar geldi. Tasarım değişebilir.
Apple Watch Series 7 ile Tasarım Değişebilir!

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple Watch Series 7 ile akıllı saatin yepyeni bir tasarım ile geleceğini söylemişti. Bugün ise bir başka analist Jon Prosser, Genius Bar podcast’inin bir bölümünde benzer bir ifade kullandı. Prosser, yeni modelin son dönemde çıkan Apple ürünlerine benzer bir tasarıma sahip olacağını düşünüyor. Bu da yeni akıllı saatin daha keskin hatlara sahip olabileceğini gösteriyor.

Apple Watch Series 7 yeşil renk seçeneği ile gelecek

Jon Prosser ve Sam Kohl podcast sırasında yeni modelin iMac ve iPad Pro modellerinde olduğu gibi daha ince bir yapıda olacağını belirtiyor. Geçtiğimiz yıl akıllı saat renklerine kırmızı ve maviyi ekleyen Apple’ın bu yıl bu renklere ek olarak yeşil rengini sunacağı da söyleniyor.

Diğer bir olasılık da Apple Watch Series 7’nin şeker hastalarına kan şekerini test etmeleri için invazif olmayan bir seçenek sunacağı yönünde. Apple Watch kullanıcıları, kendi kanlarını bir test şeridine koymak ve okutmak yerine saati kolundan çıkarmadan kızılötesi ışınlar ile ölçebilecek. Eğer Apple bunu başarabilirse bir ilke imza atmış olacak.

Apple Watch Series 7

Fiyat konusunda ülkemizde yine telefon fiyatına satılacak olan Series 7’nin ekranı yine dikdörtgen olabilir. Rakipleri normal saat formuna geçmişken Apple’ın yine kendi bildiği yoldan gideceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.