Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 18, 2021 21:51

Nubia Z30 Pro Şarj Konusunda Dudak Uçuklatıyor

ZTE'nin yeni canavarı Nubia Z30 Pro şarj konusunda rakiplerine taş çıkarıyor. Bu telefon sadece 15 dakikada tam dolu şarj sunabiliyor.
Nubia Z30 Pro Şarj Konusunda Dudak Uçuklatıyor

ZTE‘nin alt markası olan Nubia 20 Mayıs’ta, Çin’de Nubia Z30 Pro amiral gemisini resmi olarak tanıtacak. Amiral gemisi segmentinde yer alacağı için donanım canavarı olacak olan bu telefon hakkında bugün yeni bir resmi açıklama geldi. Bu telefon şarj konusunda rakiplerine adeta göz dağı verecek.

Nubia Z30 Pro şarj konusunda rakiplerini ağlatacak

Nubia’nın yeni canavarında 12oW hızlı şarj desteği yer alacak. 120W Neo Charge olarak isimlendirilen bu teknoloji sayesinde telefonun şarjı yüzde 0’dan yüzde 100’e sadece 15 dakikada dolacak. 15 dakikada tam dolu şarj sunacak olan telefon, dünyanın en hızlı şarj olan telefonları arasında yer almayı başaracak.

Snapdragon 888 yonga seti ve 12 GB RAM’den beslenecek olan telefonda 6.67 inç büyüklüğünde 144 Hz tazelemeli AMOLED ekranın yer alması bekleniyor. Depolama tarafında ise UFS 3.1 destekli 64 GB ve 128 GB’lık sürümlere yer verilecek. Kamera tarafında ise telefonda ekran altı kamera sisteminin yer alacağı söyleniyor.

Nubia Z30 Pro

Ekran altı kamera sayesinde tam ekran deneyimi sunacak olan telefonun arkasında ise 64 MP ana kamera + periskop kamera + iki adet ekstra lensin yer alacağı söyleniyor. 50x zoom yeteneği ile gelecek olan telefon 20 Mayıs’taki etkinlikten hemen sonra Çin’de satışa sunulacak.

Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmeyen Nubia 30 Pro’nun, fiyatı kritik önem taşıyor. Çinli rakipleri gibi bu modelin 600 dolar bandını aşamaması gerekiyor ki ZTE rakipleri karşısında başarı elde edebilsin.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.