Akıllı Telefon Mayıs 18, 2021 11:54

Huawei P50 ve P50 Pro Cephesinden Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Huawei P50 ve P50 Pro cephesinden kötü haberler gelmeye devam ediyor. Son gelişmeler telefonlar için bir süre daha bekleyeceğimizi gösteriyor.
Huawei P50 ve P50 Pro Cephesinden Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Huawei yakında gerçekleştireceği kapsamlı bir etkinlikle birlikte ürün yelpazesine kablosuz kulaklık, tablet ve akıllı saatlerden oluşan yeni cihazlar dahil edecek. Huawei cephesinde asıl merak edilen ise P50 serisi. Olağan takvim uygulansaydı mart ayı içerisinde tanıtılması beklenen P50 serisinin başta mayıs sonra da haziran ayına ertelendiği belirtildi. Son gelişmelerle birlikte Huawei P50 ve P50 Pro modelleri için bu defa temmuz ayı işaret ediliyor.

Son dönemde Huawei P50 serisine dair sayısız sızıntı gerçekleşti. Harmony OS işletim sistemiyle çıkış yapacak akıllı telefonların resmi görüntülerinin de yayınlanması sonrası duyuru tarihi yaklaşıyor değerlendirmesi yapılsa da, Çinli güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre P50 serisinin tanıtımı bir kez daha ertelendi.

Bu defa temmuz ayı işaret ediliyor ve buna gerekçe olarak da tedarik sorunları gösteriliyor. Hatta Huawei’in üst düzey tablet modeli MatePad 2’nin lansmanını da temmuz ayına aldığı iddia ediliyor.

Huawei son dönemde pek çok tedarik zinciriyle yeni ortaklıklar kurmuş olsa da, işlemci sorununu henüz çözüme kavuşturabilmiş değil. Gündemde olduğu için her ne kadar P50 serisi konuşulsa da, Huawei halihazırda giriş ya da orta segment bir telefon üretebilecek bileşenleri bile bulmakta sıkıntılar yaşıyor. Huawei P50 serisi hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.