Samsung Mayıs 18, 2021 17:52

Galaxy S21 FE Modelinde Sürpriz Ortaklık!

Samsung Galaxy S21 FE modeli ile alakalı elimize sürpriz bir bilgi geçiyor. Samsung bu cihazın pilinde başka bir şirketle ortaklık kuruyor!
Galaxy S21 FE Modelinde Sürpriz Ortaklık!

Samsung şimdiden önümüzdeki yılın cihazları için sıkı bir çalışmayı başlatmış bulunuyor. Hatta öyle ki elimize geçen yeni bilgilerle birlikte Galaxy S21 FE modelinde başka bir markayla ortaklık yapıldığını öğreniyoruz. Geçtiğimiz aylarda sektörden çekileceği hakkında pek çok iddia ortaya çıkan ve sonunda da bu iddiaları da doğrular nitelikte mobil pazardan çekildiğini söyleyen LG ve Samsung bu sefer iş birliğine gidiyor. İşte detaylar…

Galaxy S21 FE LG Bataryaları Kullanacak 

Samsung’un yeni akıllı telefonu için LG bataryalarını kullanacağı söyleniyor. LG hakkında Çin’in Nanjing kentindeki fabrikasında S21 FE modelinin pillerini üretecek. ITM ise bu sırada LG Vietnam fabrikalarındaki bataryaların alım ve paketlenmesinden sorumlu olacak. Elimize geçen son raporların gösterdiği bilgi doğrultusunda üretilecek olan bu bataryaların Galaxy S20 FE modeliyle aynı olarak 4,500mAh boyutunda olacağı düşünülüyor.

Galaxy S21 FE LG Batarya

Tabii ki cihazın modeli düşünüldüğü zaman Samsung tarafının en üst düzey cihaz olmadığı su götürmez bir gerçek. Peki ya şirket üst düzey modellerinde LG ile iş birliğine gidecek mi? Şimdilik cevabımız hayır. Zira Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modellerinin bataryasını üreten şirketin Galaxy Watch 4 cihazına da batarya üreteceği biliniyor. Yani anlaşılan Samsung batarya konusunda pek çok şirket ile iletişim halinde. Dolayısıyla şu anda böyle bir anlaşma söz konusu değil. Yine de bu haber yeni ortaklıkların başlangıcı olarak karşımıza çıkabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.