Teknoloji Mayıs 18, 2021 11:37

Bill Gates Ne Yaptın Sen? Koltuk Gitti

Teknoloji dünyasında ilginçlikler yaşanmaya devam ediyor. Bill Gates Microsoft yönetim kurulundaki koltuğundan oldu. Ama neden?
Bill Gates Ne Yaptın Sen? Koltuk Gitti

Günümüzde bilgisayar kullanıp da Microsoft firmasının adını duymayan yok heralde. Peki Bill Gates ismini duyan var mı? Aslında Microsoft’dan çok Bill Gates ismini duyduk desek yeridir. Hem başarılı projeleri ile hem de mütevazi tavırları ile bilinen ünlü isim dünyanın en çok zenginleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıllar da hamburger almak için herkes gibi sırasını beklerken görüntülenen ünlü isim bugün bir skanlar ile haberlerimize konu oldu. Edindiğimiz bilgilere göre Gates, şirket çalışanlardan biri ile yakın ilişki içerisinde olduğu için yönetim kurulundaki koltuğunu kaybetti.

Microsoft şirketinin kurucu ortağı ve eski CEO’su olan ünlü isim yeni bir skandal ile haberlerimizde kendine yer buldu. 13 Mart 2020’de yönetim kurulu için yeniden seçilen ünlü isim 3 ay sonra şirket yönetiminden istifa etti. Aynı gün Berkshire Hathaway yönetim kurulundan istifa etmişti. Bu istifaların ardından ünlü isim yaptığı açıklama da ‘küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele’ etmek ve daha fazla odaklanmak için böyle bir kararın alındığı ifade edilmişti.

Bill Gates

Bill Gates

Bill Gates Koltuğu Kaybetti

The Wall Street Journal’ın edindiği bilgilere göre ünlü ismin şirket çalışanlarından bir tanesi ile ilişkisi var. 2000 yılında şirket çalışanlarından bir tanesi ile yakın ilişkide olduğu tespit edilen ünlü isim koltuğu kaybetti. Şirket yönetimi konuyu üçüncü taraf bir hukuk şirketine araştırttı. Kadın ünlü isimle olan ilişkisinin detaylarını daha fazla saklayamadı ve ayrıntılarını paylaştı. Bu durumun açığa çıkmasının ardından şirketin yönetim kurulu, Gates’in bu durum ile birlikte şirket yönetimine devam etmesinin doğru olmadığını düşündüler ve istifa etmesini istediler. Gates’de işi yokuşa sürmedi ve soruşturma tamamlanmadan istifa etti.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.