Akıllı Telefon Mayıs 18, 2021 22:23

Android 12 Güncellemesi Alacak İlk Xiaomi Telefonlar Açıklandı

Android 12 Güncellemesi alacak ilk Xiaomi telefonlar açıklandı. Xiaomi, Mi 11 serisi ile Android 12 beta programına dahil oluyor.
Android 12 Güncellemesi Alacak İlk Xiaomi Telefonlar Açıklandı

Android 12 tanıtıldı ve pek çok kullanıcının gözü kulağı mevcut telefonunun bu yeni sürümle ne zaman buluşacağı. Google bugün itibariyle birçok Pixel telefon için Android 12 beta 1 sürümünü yayınladı. Öte yandan son yıllarda oluğu gibi diğer Android üreticileri de bazı modellerle bu beta programına destek sunacaklar. Bunlar arasında yer alan Xiaomi, Android 12 güncellemesi alacak ilk modellere açıklık getirdi. İşte Android 12 beta programına dahil olan Xiaomi telefonlar…

Android 12 Güncellemesi İlk Olarak Xiaomi Mi 11 Serisi İçin

Xiaomi’den yapılana açıklamaya göre Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro (yalnızca Çin), Mi 11 ve Mi 11i (Mi 11X Pro / Redmi K40 Pro) Android 12 Beta (Geliştirici Önizleme) programına katılacaklar. Yukarıda belirtilen cihazlar için yeni Android12 beta güncellemesi MIUI arayüzünde ziyade Google’ın stok arayüzünü benimseyecek.

Açıklanan telefonlar içerisinde halihazırda ülkemizde de satışta olan Xiaomi Mi 11 de yer alıyor. Beta sürümüne ait indirme linkleri henüz yayınlanmadı, fakat ROM konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kullanıcıların bu işlemleri yapmamalarını şiddetle öneriyoruz. Bunun yanında beta programına kayıt yaptırabilir ve güncellemeyi OTA üzerinden bekleyebilirsiniz. Ayrıca beta programının hangi ülkelerde gerçekleşeceği de henüz açıklanmadı.

Android 12’nin stabil versiyonu ağustos ayı içerisinde yayınlanacak. Xiaomi’nin yukarıda saydığımız telefonlar dışında diğer modellerine bu güncellemeyi getirme konusunda aceleci davranmayacağını düşünüyoruz. Zira Xiaomi cephesinden Android güncellemelerinden ziyade MIUI yükseltmeleri daha fazla önem arz ediyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.