Akıllı Telefon Mayıs 18, 2021 22:04

Android 12 Beta Pixel Telefonlar İçin Yayınlandı! Diğerleri Ne Zaman?

Android12 tanıtıldı ve çok geçmeden beta versiyonu indirilebilir hale getirildi. Android 12 beta ilk olarak Pixel telefonlar için yayınlandı.
Android 12 Beta Pixel Telefonlar İçin Yayınlandı! Diğerleri Ne Zaman?

Google şu sıralar devam eden Geliştirici Konferansı’nda Android 12 versiyonunu resmen karşımıza çıkardı. Android tarihinin en büyük arayüz değişimini karşımıza çıkaran yeni sürümün halka açık versiyonu bugün itibariyle indirilebilir hale getirildi. Kullanıcılar diledikleri takdirde Android 12 beta versiyonu Google’ın resmi sitesinden indirip yükleyebilecek ya da beta programına kayıt yaptırıp güncellemeyi OTA (şebeke) üzerinden indirebilecekler.

Android 12 Beta Yayınlandı!

Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G veya Pixel 5 cihazınız varsa Android12 Beta güncellemelerini almak için beta programına kayıt yaptırabilirsiniz.

Android12 beta sürümünde kullanıcılar elbette birçok arayüz gelişmesini görecekler, fakat etkinlik esnasında açıklanan bazı gelişmeler sonraki beta versiyonlara dahil edilecek. Google ayrıca etkinlikte değinmediği bazı gelişmeleri de ilerleyen beta sürümlerine dahil edecek.

Google’ın yayımladığı güncelleme yol haritasına göre Android 12’nin stabil versiyonu ağustos ayı içerisinde yayınlanacak. Yeni sürüm daha önce de olduğu gibi yine ilk etapta Pixel telefonlar için dağıtıma çıkacak. Android12 sonrasında beta programına dahil edilen diğer telefonlarla buluşacak.

Samsung, Xiaomi, OnePlus, OPPO ve Vivo gibi diğer Android üreticileri stabil sürümün dağıtılmasının ardından kendi güncelleme yol haritalarını yayınlayacaklar. Saydığımız bu markaların en iyi ihtimalle güncellemeyi kasım ya da aralık ayında yayınlamaları bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.