Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 17, 2021 19:53

Sony Xperia Ace II Google Play Console’da Göründü

Geçtiğimiz hafta sızıntılar ile gündeme gelen Sony Xperia Ace II nihayet Google Play Console üzerinde göründü. Geliyor.
Sony Xperia Ace II Google Play Console’da Göründü

Çip tedarik sorunu şu sıralar akıllı telefonların fiyatlarını etkilerken diğer bir yandan da yeni telefonların üretilmesini engelliyor. Televizyon fiyatlarını da olumsuz yönde etkimeye devam eden çip sorunu ne zaman ve nasıl çözülecek bilinmiyor. Öte yandan yeni akıllı telefonlar da duyurulmaya devam ediliyor. Geçen hafta Asus ZenFone 8 serisi kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Ayrıca geçen hafta yaptığımız haberler de Sony Xperia Ace II telefon modelinden söz etmiştik. Beklenen oldu ve telefon Google Play Console üzerinde listelendi.

Serinin gelişmiş akıllı telefonunu karşımıza çıkarmaya hazırlanan Asus markası, bilgisayar modellerindeki başarısını akıllı telefon pazarına da yansıtmak istiyor. Xperia serisi ile yıllar önce ülkemizde de rüzgar estiren şirket, yeni bir bütçe odaklı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

"<yoastmark

Sony Xperia Ace II Geliyor

Google Play Console üzerinde listelenen Xperia Ace II uygun fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek. LCD bir panel ile karşımıza çıkması beklenen akıllı telefon, Media Tek Helio P35 yonga setine sahip olacak. 4GB RAM desteği ile birlikte gelecek olan telefon da Android 11 işletim sistemi çalışacak. Yaklaşık 5.5 inçlik bir tasarımla karşımıza çıkacak olan telefon damla çentikli olarak satılacak. Çift kamera kurulumu ile rakiplerinin gerisinde kalacağı ortaya çıkan telefon, ön tarafında 8MP’lik kamera bulunduracak. Cihazın arka tarafında da 13MP’lik bir kamera yer alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.