Akıllı Telefon Mayıs 17, 2021 11:28

Sharp AQUOS R6 Tanıtıldı! Dünyanın En Büyük Kameralı Telefonu İle Tanışın

Dünyanın en büyük kamera sensörüne sahip akıllı telefonu Sharp AQUOS R6 oldu. 1 inçlik devasa kameraya ve telefona göz atıyoruz.
Sharp AQUOS R6 Tanıtıldı! Dünyanın En Büyük Kameralı Telefonu İle Tanışın

Sharp’ın rekorları alt üst telefonu tanıtıldı. Sharp AQUOS R6 hem taşıdığı ekran hem de yüksek tarama hızına sahip ekranı ile akıllı telefon dünyasında iki önemli rekoru ele geçirdi. Leica iş birliğinde geliştirilen 1 inçlik kamera sensörü ve 1Hz-240Hz‘de çalışan Pro IGZO OLED ekranın detaylarına göz atalım.

Sharp AQUOS R6 Kamera ve Ekranıyla Fark Yaratıyor

Leica iş birliğinde geliştirilen 1 inçlik 20.2 megapiksel çözünürlüklü devasa kamera “SUMMICRON” unvanını taşıyor. F/1.9 diyafram açılığına sahip olan kamera 19mm odak uzaklığına ve 7 katmanlı bir lense sahip. Karanlık alanlarda yüksek ışık hassasiyeti sunan kamera geniş açıdan telefotoya bozulmasız geçiş yapabiliyor.

Kamerada ek olarak kamera dijital yakınlaştırma yaparken bile ayrıntıların dış hatlarını hassas bir şekilde yeniden üretebiliyor. Ayrıca yüksek ışık hassasiyeti sayesinde gece sahnelerinde gürültü seviyesi en aza indiriliyor.

Gelelim telefonun öne çıkan bir diğer özelliğine. Telefon, 1 Hz ile 240 Hz arasında çalışan dünyanın ilk “Pro IGZO OLED” OLED ekranını taşıyor. Ekran, hem yüksek enerji verimliliği hem de minimum ardıl görüntü ile pürüzsüz, net bir görüntü elde etmek için görüntülenen içeriğe göre sürücü hızını otomatik olarak değiştirebiliyor.

Sektördeki en yüksek olan 1 milyar renk geçişi, 20 milyon: 1’lik yüksek kontrast ve 2.000 nit (cd / m2) yüksek tepe parlaklığı, HDR10+ desteği ve gerçekçi bir 3D efektle görüntü sağlama bu özel panelin diğer özellikleri arsında yer alıyor.

Qualcomm’un Snapragon 888 işlemcisinden güç alan telefonda ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı yer alıyor. Bunun geleneksel modelden 11 kat daha geniş kimlik doğrulama özelliğine sahip olduğu iddia edilen Qualcomm 3D Sonic Max ekran altı parmak izi tarayıcısı olduğunu belirtelim.

İçerisinde 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyan telefonun bellek birimi 12GB RAM/ 128GB depolamadan oluşuyor. Yazın satışa sunulacak telefonun fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.