Google Fuchsia Mayıs 17, 2021 9:25

Samsung Google Fuchsia OS İşletim Sistemine Geçebilir!

Google'ın 2016 yılından beri hazırladığı ve üzerinde durduğu işletim sistemi Fuchsia OS Samsung Galaxy modellerde kullanılabilir!
Samsung Google Fuchsia OS İşletim Sistemine Geçebilir!

Google 2016 yılından beri adını Fuchsia OS koyduğu bir işletim sistemi tasarlıyor. Arama motoru devi şirket bu işletim sistemini Android’i temel alarak hazırlamıyor ve dolayısıyla çalışmaları uzun süredir devam ediyor. Google’a göre bu işletim sistemi akıllı telefonlar, tabletler, giyilebilir cihazlar ve bilgisayarlar da dahil olmak üzere pek çok elektronik cihaza kurulabiliyor. Dolayısıyla bu işletim sistemi bazı dev üreticilerin de ilgisini çekiyor. Bunlardan biri olan Samsung ve Fuchsia OS hakkında bazı söylentiler duyuyoruz. Söylenilene göre Samsung Galaxy modelleri bu işletim sistemini kullanacak. İşte detaylar…

Samsung Galaxy Cihazlar Fuchsia OS İşletim Sistemi Kullanabilir!

Son zamanlarda Samsung’un bellek cihazlarındaki dosyaları yönetmek için geliştirdiği F2FS sistemi ile alakalı bir bilgi elimize geçti. Buna göre F2FS üzerinden Samsung Google’a bu yeni işletim sisteminin geliştirilmesinde yardım ediyor. Üstelik bunu doğrulayan çevrimiçi raporlar da bulunuyor.  Bizler de buradan Güney Koreli teknoloji devinin Google’ın yeni işletim sistemini orta segment Galaxy modellerinde kullanacağı çıkarımını yapıyoruz. Bir iddiaya göre de Samsung’un Fuchsia OS işletim sistemini gelecekte kullanacak olması çok olası bir ihtimal.

Samsung Google Fuchsia OS

Galaxy modeller şu anda Android tabanlı bir One UI arayüzü kullanıyorlar. Eğer ki bu bilgi doğruysa yeni modellerde Fuchsia OS işletim sistemini göreceğiz. Yine de elimizde kesin bilgilerin bulunmadığını ve özellikle 18 Mayıs-20 Mayıs tarihleri arasında Google tarafından düzenlenecek olan geliştirici konferansında bir şeylerin ortaya çıkacağını umduğumuzu söylemeliyiz. Bakalım zaman ne gösterecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.