Akıllı Telefon Mayıs 16, 2021 14:56

Redmi K40 Serisine Uygun Fiyatlı Bir Model Dahil Edilecek

Redmi K40 serisi genişlemeye devam edecek. Seride yer alması muhtemel bir sonraki akıllı telefonun detaylarına göz atıyoruz.
Redmi K40 Serisine Uygun Fiyatlı Bir Model Dahil Edilecek

Son dönemin en popüler telefonları arasında yer alan Redmi K40 serisi gelen bilgilere bakılırsa daha genişleyecek. Şu ana kadar seride Redmi K40, K40 Pro, K40 Pro Plus ve Redmi K40 Game Edition modelleri yer aldı. Serinin bir sonraki modeli tercih edilen işlemci birimine bakılırsa daha uygun fiyatlı olacak.

Redmi K40 Serisi Genişliyor

Redmi markasının bir numarası olan Lu Weibing resmi Weibo hesabından konu hakkında bir açıklamada bulundu. Kıdemli yönetici paylaşımında takipçilerine “K40 serisinde şu ana kadar Snapdragon 888, Snapdragon 870 ve Dimensity 1200 işlemcileri kullanıldı. Peki hangi işlemciyi dört gözle bekliyorsunuz?” şeklinde bir soru yöneltti.

Redmi K40

Xiaomi’nin kullanıcılar arasında sık yayınladığı bu anketlerden yola çıkarak Redmi K40 serisinde yer alacak bu yeni telefonun çoktan geliştirildiğini hatta üretim sürecinin bile başladığını söyleyebiliriz. Peki bu yeni modelde hangi işlemci yer alacak ve telefon nasıl isimlendirilecek?

Güvenilir kaynaklar bir süredir Redmi’nin yeni bir oyuncu telefonu hazırladığından söz ediyor. Çin’de nasıl isimlendirileceği merak konusu olan telefonun küresel çapta POCO F3 GT ismini alacağı iddia ediliyor.  MediaTek Dimensity 1100 işlemcisinden güç alacak telefonun 240 $ seviyesinde fiyatlandırılacağından söz ediliyor ki; bu fiyatla Redmi oyun segmentindeki tüm dengeleri değiştirecektir.  MediaTek Dimensity 1200 işlemcisinden güç alan Redmi K40 Game Edition’un 310 $’dan satışa sunulduğunu hatırlatalım.

Dahası Redmi’nin Dimensity 900 işlemcili Redmi K40 Luxury Editon adlı yeni bir telefon hazırlığı içerisinde olduğu da bildiriliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.