Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 16, 2021 19:55

Apple iPhone 13 Şaşırtan Detay!

Bu yıl sonunda çıkış yapması beklenen Apple iPhone 13 yepyeni sızıntılar ile haberlerimize konu olmaya devam ediyor. İşte detaylar.
Apple iPhone 13 Şaşırtan Detay!

Geçtiğimiz haftalar da yeni iPad serisini kullanıcılarının karşısına çıkaran Apple şirketi cepleri yakmıştı. iPad Pro modelleri farklı ekranlar ile karşımıza çıkarken şu sıralar da satışlar devam ediyor. 2021’in yarısına doğru ilerlediğimiz şu günler de teknoloji dünyası daha çok akıllı telefonlardan söz ediyor. İlk çeyrekte 346 milyon adet akıllı telefon piyasaya sürülürken, yıl sonuna kadar da 5 milyondan fazla katlanabilir telefonun karşımıza çıkması bekleniyor. Apple iPhone 13 serisini de yıl sonunda karşımıza çıkarmayı planlarken yeni telefon hakkında bazı yeni bilgiler geldi. Hadi detaylara birlikte bakalım.

2023’e kadar iPhone 14 ve 15 serisini de karşımıza çıkaracak olan Apple yine yeni gelişmeler ile kullanıcılarını heyecanlandırıyor. Yeni telefon serisi ile adından söz ettirecek olan şirket, 13 serisini daha kalın bir yapıda karşımıza çıkaracak. Geçtiğimiz gün cihazın 12 sürümüne göre daha kalın olduğunu gözler önüne seren görüntüleri sizlerle paylaşmıştık.

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13 Daha Küçük FaceID’ye Sahip Olacak

Bugün ortaya çıkan detaylara göre serinin 13’ncü telefonunun FaceID’si 12’ye göre iki kat daha küçük olacak. Yeni serinin daha kalın bir yapıda karşımıza çıkacağı bilinirken bugün gelen bilgiler ile FaceID yongasının da geçmiş serilere nazaran daha küçük bir boyutta karşımıza çıkacağı belli oldu. Edindiğimiz bilgilere göre aynı durum ilerleyen yıllar da karşımıza çıkacak olan iPadler için de geçerli olacak. Yeni iPad modellerinde de daha küçük yonga setleri karşımıza çıkacak. Yeni telefon serisinin daha büyük kamera kesimlerine de sahip olacağı bilinirken, cihazın Pro sürümü 120Hz yenileme hızına sahip olan LTPO AMOLED ekran ile gelecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.