Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 15, 2021 9:51

Twitter Android Platformunda Beklenen Özelliğe Kavuştu!

Popüler dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter, DM arama özelliğini Android'de yayınladı.
Twitter Android Platformunda Beklenen Özelliğe Kavuştu!

Kimimizin sosyalleşmek için kimimizin de gelişmeleri yakından takip etmek için kullandığı Twitter ülkemiz de dünya da milyonlarca kullanıcıya sahip. Her geçen gün ağını büyütmeye devam eden platform, ülkemizde de epey geniş bir kitleye sahip. Düzenli olarak güncellemeler alan ve her güncellemede de yeni özelliklere kavuşan platform uzun bir süredir bazı yenilikler üzerinde çalışıyordu. Özellikle kullanıcılar tarafından talep edilen özelliklere titizlikle yaklaşan platform yeni bir özelliğini daha duyurdu.

Devlet büyüklerinin de kullandığı bir platform haline gelen popüler sosyal medya uygulaması Android platformunda yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile kullanıcıların çok istediği özellik yayınlandı.

Twitter

Twitter

Twitter DM Arama Özelliğini Android Platformunda Yayınladı

Bildiğini üzere Ekim 2019’da Twitter’ın iOS ve web tarafında DM arama özelliği yayınlanmıştı. Bu özellik ile kullanıcılar mesajlar arasında arama yapabiliyor, ulaşmak istedikleri mesajları daha çabuk bulabiliyorlardı. Bugün gelen bilgiler ile bu özelliğin Android kullanıcılarına sunulduğu bilgisi geldi. Yapılan duyuru da Android kullanıcılarının uygulama içerisinden DM arama özelliğini deneyimleyebilecekleri belirtilirken bu özelliğe uygulamayı güncelleyerek ulaşabileceklerinin altı çizildi. Uygulamayı güncelleyen kullanıcılar DM sayfasında arama yapabilme alanını gördüler. 2 yıl sonra Android platformuna gelen bu özellik epey kullanıcının işine gelecek gibi görünüyor. Çok fazla konuşması olan kullanıcıların işine yarayacak olan bu özellik, 200 milyondan fazla kullanıcıya sunuldu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.